EUROCUP 2019/20
Nejbližší domácí utkání
středa 23.10.2019 18:00
KP BRNO (Česká repub.) - Botas SK Ankara (Turecko)
ŽBL 6. kolo neděle 20.10. 17:00 Žabiny - KP BRNO !
ŽBL - Ženská basketbalová liga ČP Nilfisk FIBA Europe - oficiální stránky Evropské basketbalové federace Euro Cup ČBF - Česká basketbalová federace ČBFJM - Česká basketbalová federace Jižní Moravy Hrajeme spolu Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Statutární město Brno
Činnost klubu finančně podporuje
statutární město Brno
Starez sportAutosklo RogerRAPA BzenecEKONaga24Milan TřískaJerseyPEAK - PRO TENAXRádio BEATMŠMTPřemysl VESELÝFIRESTA-FišerMetrostavDIRSGrECoKAP CZH BOOK
Jihomoravský kraj
NeopharmaAutoPalace BrnoPojišťovna VZPDIVERSE DevelopKrematorium zvířat BrnoAutobusová doprava HliněnskýJUMPPARKCHILLárnaSmartLifeVOLANSKY fashionPavlovín - WINE BARSportareál DružstevníPepsi colaSmileOpticHsportBasket - obchodAtlas-mediaMolten3S.CZ4p3MRÁZ LÉČÍTSBGymnázium Slovanské nám.SOU ČichnovaJiskra KyjovSojky PelhřimovKP ŠlapaniceBK SKOKANISKB TišnovTV Brno 1Brněnský DeníkKam za sportem v Brně?

Kemp s královopolskou dvojicí

V pauze ŽBL probíhá od pondělí v Praze reprezentační kemp basketbalistek, z týmu KP Brno dostala pozvánku dvacetiletá odchovankyně Eva Kopecká a současná kapitánka Sarah Beránková. Výběr 14 hráček bude koncem týdne zúžen na dvanáctku, která pocestuje k přátelskému sobotnímu duelu do Rigy s Lotyšskem.


V nominaci je i další odchovankyně z Králova Pole Katka Sedláková, ta jako jediná zastupuje Handicap Brno. Ze Španělska přiletěla Michaela Stejskalová-Zrůstová (Grand Canaria), která v hale na Vodově basketbalově vyrostla.


Trenér Beneš v podzimním reprezentačním okénku (družstvo ČR nehraje kvalifikaci, je pořadatelem ME 2017) testuje zejména mladé hráčky, ale určitě sleduje i osvědčené opory (mj. Peckovou z KP, která se v polovině ŽBL drží v popředí všech statistických tabulek).


"Hráčky jsme vybírali podle toho, kdo se nám líbil v minulé sezoně, v přípravě v létě nebo v mládežnickcýh reprezentacích," zdůvodnil nominaci Ivan Beneš.

Kemp s královopolskou dvojicí