EUROCUP 2019/20
Nejbližší domácí utkání
středa 23.10.2019 18:00
KP BRNO (Česká repub.) - Botas SK Ankara (Turecko)
ŽBL 6. kolo neděle 20.10. 17:00 Žabiny - KP BRNO !
ŽBL - Ženská basketbalová liga ČP Nilfisk FIBA Europe - oficiální stránky Evropské basketbalové federace Euro Cup ČBF - Česká basketbalová federace ČBFJM - Česká basketbalová federace Jižní Moravy Hrajeme spolu Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Statutární město Brno
Činnost klubu finančně podporuje
statutární město Brno
Starez sportAutosklo RogerRAPA BzenecEKONaga24Milan TřískaJerseyPEAK - PRO TENAXRádio BEATMŠMTPřemysl VESELÝFIRESTA-FišerMetrostavDIRSGrECoKAP CZH BOOK
Jihomoravský kraj
NeopharmaAutoPalace BrnoPojišťovna VZPDIVERSE DevelopKrematorium zvířat BrnoAutobusová doprava HliněnskýJUMPPARKCHILLárnaSmartLifeVOLANSKY fashionPavlovín - WINE BARSportareál DružstevníPepsi colaSmileOpticHsportBasket - obchodAtlas-mediaMolten3S.CZ4p3MRÁZ LÉČÍTSBGymnázium Slovanské nám.SOU ČichnovaJiskra KyjovSojky PelhřimovKP ŠlapaniceBK SKOKANISKB TišnovTV Brno 1Brněnský DeníkKam za sportem v Brně?

Slovenské bubny ztichly

Basketbalistky KP Brno prolomily podzimní  pohárové prokletí. Po vyřazení v kvalifikaci EuroCupu s Kelternem a porážce v 1. kole Středoevropské ligy (CEWL) ve Freiburgu se ve středu vzchopily. Porazily MBK Ružomberok 68:61 a ve skupině A CEWL se dostaly do čela.


Středeční soupeři se dobře znají, střetávají se i v přípravě. Podle očekávání se hrál v hale Vodova svižný basketbal, laxnější úvod (0:6) Brňanky napravily, důležitá byla šňůra 9:0 na 30:22. V prvním poločase domácí kouč Svoboda hodně střídal, po přestávce už táhla KP osvědčená sestava.


Bojovalo se v bouřlivé atmosféře, do Králova Pole totiž dorazila v průběhu druhé desetiminutovky avizovaná výprava slovenských fanoušků, kteří si tak připomenuli triumf tehdejšího SCP v Eurolize v roce 1999 právě v hale na Vodově...


Během druhého poločasu ale hostující bubny postupně utichaly a více byly slyšet ty domácí, tým KP si udržoval až dvanáctibodový odstup. Když si poradil domácí celek i se zónovu obranou soupeře, připsal si zaslouženě první vítězství v CEWL a důstojně se pro rok 2016 rozloučil s halou Vodova. Zbývající čtyři utkání do Vánoc odehraje KP na venkovních hřištích. 


KP Brno - MBK Ružomberok 68:61 (13:12, 31:28, 55:47)


Body: Remenárová 19, Sládková a Madden 12, Pecková 8, Kopecká 5, Solopova 4, Moussa a Brhelová 3, Satoranská 2 - Kmeťová 18, Campbell 14, Lázárová 9, fauly: 12:18, TH: 20/14:4/3, trojky: 4:4, 350 diváků, rozhodčí Paulík a Kurz. Pořadí ve skupině A: 1: KP 3, 2. Freiburg 2, 3. Ružomberok 1.

Slovenské bubny ztichlySlovenské bubny ztichlySlovenské bubny ztichlySlovenské bubny ztichlySlovenské bubny ztichly