ŽBL 2019/2020
Nejbližší domácí utkání
KP BRNO - 3. místo
Soutěž byla předčasně ukončena...!
Děkujeme za podporu a přejeme všem pevné zdraví
ŽBL - Ženská basketbalová liga ČP Nilfisk FIBA Europe - oficiální stránky Evropské basketbalové federace Euro Cup ČBF - Česká basketbalová federace ČBFJM - Česká basketbalová federace Jižní Moravy Hrajeme spolu Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Jihomoravský kraj
NeopharmaAutoPalace BrnoPojišťovna VZPDIVERSE DevelopKrematorium zvířat BrnoAutobusová doprava HliněnskýJUMPPARKCHILLárnaSmartLifeVOLANSKY fashionSportareál DružstevníPepsi colaSmileOpticHsportBasket - obchodAtlas-mediaMolten3S.CZ4p3MRÁZ LÉČÍTSBGymnázium Slovanské nám.SOU ČichnovaJiskra KyjovSojky PelhřimovKP ŠlapaniceBK SKOKANISKB TišnovTV Brno 1Brněnský DeníkKam za sportem v Brně?

Na Rosničce bez favorita?

Lákadlem 13. kola ŽBL jsou dvě derby. Východočeské Hradec Králové - Trutnov a  brněnské Handicap - KP. V hale Rosnička v Źabovřeskách se hraje v sobotu od 17 hodin, v říjnu zvítězil Handicap v Králově Poli 68:57.


Téměř polovinu bodů zaznamenaly Sedláková, Adamcová a Švrdlíková, tedy ještě na jaře bývalé basketbalistky VALOSUNu KP. Elán vydržel Handicapu i v dalších těžkých střetnutích s Nymburkem nebo Slavií. Jenže přišly i sprchy v Trutnově a senzačně v Ostravě. Naopak družstvo KP postupně napravuje, co na začátku ligy promeškalo. 


"KP hraje ve srovnání s úvodem sezony v herní a výsledkové pohodě. Nám se nevydařila dvě poslední utkání podle představ, o to více chceme uspět v tomto prestižním souboji," řekl trenér Handicapu Viktor Průša. Pohled na tabulku ŽBL zkresluje, pátý Handicap má bilanci 8/4, sedmé Královo Pole 7/3 + 2 odložené zápasy se Slovankou a USK k dobru.


Tým KP si ve středu zahrál v rámci CEWL s Ružomberokem (68:61), příprava na derby tedy začala až ve čtvrtek. Hráčky mají za sebou dva těžké duely (ještě Nymburk) během čtyř dnů, které jim ubraly síly. Únavu mírní vítězná euforie a touha oplatit soupeři porážku. Ani bookmakeři nemají jasno, kdo je v derby favoritem!? Fortuna nabízí kurzy na výhru domácích 1,9, na úspěch KP 1,95...

Na Rosničce bez favorita?