ŽBL 2019/2020
Nejbližší domácí utkání
KP BRNO - 3. místo
Soutěž byla předčasně ukončena...!
Děkujeme za podporu a přejeme všem pevné zdraví
ŽBL - Ženská basketbalová liga ČP Nilfisk FIBA Europe - oficiální stránky Evropské basketbalové federace Euro Cup ČBF - Česká basketbalová federace ČBFJM - Česká basketbalová federace Jižní Moravy Hrajeme spolu Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Jihomoravský kraj
NeopharmaAutoPalace BrnoPojišťovna VZPDIVERSE DevelopKrematorium zvířat BrnoAutobusová doprava HliněnskýJUMPPARKCHILLárnaSmartLifeVOLANSKY fashionSportareál DružstevníPepsi colaSmileOpticHsportBasket - obchodAtlas-mediaMolten3S.CZ4p3MRÁZ LÉČÍTSBGymnázium Slovanské nám.SOU ČichnovaJiskra KyjovSojky PelhřimovKP ŠlapaniceBK SKOKANISKB TišnovTV Brno 1Brněnský DeníkKam za sportem v Brně?

Potkají se střelecká esa

Ve středu 7. prosince začne tým KP Brno umazávat své zápasové manko v ŽBL způsobené účastí v kvalifikaci EuroCupu. Po soupeřích z horní poloviny tabulky (Nymburk, Handicap) mají Brňanky v odloženém 5. kole papírově slabšího protivníka - Slovanku.


Celek působící v Ml. Boleslavi má na kontě tři výhry nad soupeři z chvostu tabulky a je desátý. Trenér Devátý se opírá o zahraniční posily Wilson a Scott, která je druhá v pořadí střelkyň za K.L. Vaughn s průměrem 18,67 b., třetí v žebříčku je Pecková z KP 17,64 b.! Z českých hráček budou nejvíce nebezpečné Gallasová s Čepelkovou.


Brňanky chtějí při současné výborné formě prodloužit sérii čtyř vítězných ligových utkání (Trutnov, Ostrava, Nymburk, Handicap) a posunout se v tabulce ze šestého na paté místo. V neděli sice dohrají v Praze na Královce střetnutí 3. kola s USK, ale zase jim bude chybět domácí souboj z víkendového 14. kola právě s USK. Termín vzhledem k euroligovým povinnostem Pražanek ještě není dohodnutý...  


V Ml. Boleslavi začínají ženy Slovanky a KP od 18 hodin, středeční, už jednou odložený zápas stejných soupeřů v kategorii U19 v Brně byl zrušen, Slovanka nemá dostatek basketbalistek.

Potkají se střelecká esa