ŽBL 2019/2020
Nejbližší domácí utkání
KP BRNO - 3. místo
Soutěž byla předčasně ukončena...!
Děkujeme za podporu a přejeme všem pevné zdraví
ŽBL - Ženská basketbalová liga ČP Nilfisk FIBA Europe - oficiální stránky Evropské basketbalové federace Euro Cup ČBF - Česká basketbalová federace ČBFJM - Česká basketbalová federace Jižní Moravy Hrajeme spolu Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Jihomoravský kraj
NeopharmaAutoPalace BrnoPojišťovna VZPDIVERSE DevelopKrematorium zvířat BrnoAutobusová doprava HliněnskýJUMPPARKCHILLárnaSmartLifeVOLANSKY fashionSportareál DružstevníPepsi colaSmileOpticHsportBasket - obchodAtlas-mediaMolten3S.CZ4p3MRÁZ LÉČÍTSBGymnázium Slovanské nám.SOU ČichnovaJiskra KyjovSojky PelhřimovKP ŠlapaniceBK SKOKANISKB TišnovTV Brno 1Brněnský DeníkKam za sportem v Brně?

Palau s rekordem

Po sérii vítězství se basketbalistky KP rozjely do Prahy, v SH Královka čelily v dohrávaném 3. kole ŽBL jednomu z nejlepších evropských družstev USK Praha. Role favorita byla narýsovaná předem a Pražanky ji splnily bezezbytku po výhře 95:52.


Hostující celek trápil USK jen chvíli v úvodu hbitostí v obraně, postupně se Brňanky však cítily jako pod parním válcem. Elitní sestava Pražanek příliš nestřídala a otevřela si střelnici (6 trojek do poločasu), i po změně stran se bodový rozdíl stále zvyšoval.


S chutí hrála španělská dirigentka Palau, která si připsala 17 asistencí a stanovila nový rekord ŽBL. Tým KP zaznamenal dohromady 11 asistencí...


"Zpočátku náš výkon provázela únava z euroligového cestování, ale potom jsme se rozběhaly a během pěti minut první čtvrtiny rozhodly celé utkání," řekla trenérka USK Natália Hejková. Slušný úvod střetnutí potěšil kouče KP Mariana Svobodu. "Postupně ale narůstal náš respekt. Báli jsme se něco udělat aktivně v útoku, dlouho se držel balón a soupeř toho využíval. Byl to takový náš ustrašený výkon."


USK Praha - KP Brno 95:52 (25:8, 50:26, 72:41)


Body: Petrovič 24, Steinberga 18, Vaughn a Xargay 14 - Madden a Pecková 12, Kopecká 8, Moussa 7, Solopova 5, Remenárová a Satoranská 4, fauly: 20:18, TH: 19/15:15/9, trojky: 8:5, 100 diváků, rozhodčí Kec a Scholze. 

Palau s rekordemPalau s rekordemPalau s rekordemPalau s rekordemPalau s rekordem