ŽBL 2019/2020
Nejbližší domácí utkání
KP BRNO - 3. místo
Soutěž byla předčasně ukončena...!
Děkujeme za podporu a přejeme všem pevné zdraví
ŽBL - Ženská basketbalová liga ČP Nilfisk FIBA Europe - oficiální stránky Evropské basketbalové federace Euro Cup ČBF - Česká basketbalová federace ČBFJM - Česká basketbalová federace Jižní Moravy Hrajeme spolu Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Jihomoravský kraj
NeopharmaAutoPalace BrnoPojišťovna VZPDIVERSE DevelopKrematorium zvířat BrnoAutobusová doprava HliněnskýJUMPPARKCHILLárnaSmartLifeVOLANSKY fashionSportareál DružstevníPepsi colaSmileOpticHsportBasket - obchodAtlas-mediaMolten3S.CZ4p3MRÁZ LÉČÍTSBGymnázium Slovanské nám.SOU ČichnovaJiskra KyjovSojky PelhřimovKP ŠlapaniceBK SKOKANISKB TišnovTV Brno 1Brněnský DeníkKam za sportem v Brně?

Beránková trefovala v poslední chvíli

Podle předpokladů se basketbalistky KP v předehrávce 18. kola ŽBL příliš nenadřely. Po jasném vítězství nad U19 Chance 97:35 se ve zkreslené tabulce ligy vrátily na páté místo. I když do zápasu nenaskočily zraněné Pecková a Solopova, byl průběh utkání s posledním týmem tabulky hodně jednostranný.


"Opory šetříme na těžší program," vysvětloval brněnský trenér Marian Svoboda. "Šanci dostaly všechny hráčky a zvláště první poločas se povedl. Navíc některé akce určitě potěšily i diváky." Kuriozitou byly dvě trojky v poslední sekundě druhé a čtvrté čtvrtiny, kde na desce už zářil světelný rám, z ruky kapitánky Beránkové.


Hostující asistent trenéra Jiří Johanes přiznal, že sestava s řadou juniorek neměla šanci. "Zvláště první poločas byl pro naše nezkušené hráčky stresující. Po změně stran už to bylo lepší. Doufám, že podobně náročné zápasy nás výkonnostně posunou dál." 


KP Brno - U19 Chance 97:35 (32:12, 58:17, 78:27)


Body: Beránková 20, Jandová 17, Remenárová 13, Kopecká a Madden 12, Sládková 8, Heroschová 7, Satoranská 5, Moussa 3 - Malá 9, Košatková 6, fauly: 9:24, TH: 26/22:3/1, trojky 9:2, rozhodčí Kubiš, Stáňa, 250 diváků.


  

Beránková trefovala v poslední chvíli