EUROCUP 2019/20
Nejbližší domácí utkání
středa 23.10.2019 18:00
KP BRNO (Česká repub.) - Botas SK Ankara (Turecko)
Po vydřené výhře v Žabinách na giganta z Turecka !
ŽBL - Ženská basketbalová liga ČP Nilfisk FIBA Europe - oficiální stránky Evropské basketbalové federace Euro Cup ČBF - Česká basketbalová federace ČBFJM - Česká basketbalová federace Jižní Moravy Hrajeme spolu Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Statutární město Brno
Činnost klubu finančně podporuje
statutární město Brno
Starez sportAutosklo RogerRAPA BzenecEKONaga24Milan TřískaJerseyPEAK - PRO TENAXRádio BEATMŠMTPřemysl VESELÝFIRESTA-FišerMetrostavDIRSGrECoKAP CZH BOOK
Jihomoravský kraj
NeopharmaAutoPalace BrnoPojišťovna VZPDIVERSE DevelopKrematorium zvířat BrnoAutobusová doprava HliněnskýJUMPPARKCHILLárnaSmartLifeVOLANSKY fashionPavlovín - WINE BARSportareál DružstevníPepsi colaSmileOpticHsportBasket - obchodAtlas-mediaMolten3S.CZ4p3MRÁZ LÉČÍTSBGymnázium Slovanské nám.SOU ČichnovaJiskra KyjovSojky PelhřimovKP ŠlapaniceBK SKOKANISKB TišnovTV Brno 1Brněnský DeníkKam za sportem v Brně?

Se Slavií o čtyřku

Nejsledovanější střetnutí 20. kola ŽBL bude v sobotu v Králově Poli. Představí se zde pražská Slavia a půjde o hodně - o místo v první čtyřce a tím výhodnější postavení v play off. Za USK a Hradcem Králové se o dvě zbývající místa perou Slavia, Nymburk a KP.


KP i Slavia mají na kontě pět porážek, Brňanky jednu z nich s Pražankami (63:73). Hostující tým hodně spoléhá na nejlepší střelkyni ŽBL Krystal Vaughn. Ta má na kontě v lize celkem už 984 bodů a bude útočit na tisícovku. Což dokázalo v minulosti pouze pět Američanek, mezi nimi i Amber Sprague, nedávná opora VALOSUNu KP.


Těžko branitelnou Vaughn (23,5 b. na zápas) doplňuje v silné ose americká rozehrávačka Russell, slovenská pivotka Felixová a české hvězdičky Vondráčková a Pudláková. Slavia má v novém roce spadeno zejména na Nymburk, loňské finalistky smetla v lize 93:79 a následně vyřadila z poháru. Jak KP, tak Slavia tedy budou startovat na Final Four ČP na konci února v hale Rosnička.


V ještě vyšších číslech než Vaughn se pohybuje domácí Tereza Pecková, té chybí k posunu do padesátky československých top střelkyň 11 bodů, dostane se tak na metu 3362 bodů. Pecková i další Brňanky se pokusí rozjetého protivníka zastavit, po snadných utkáních s U19 Chance či Slovankou bude v hale Vodova od 16.30 h. k vidění pravděpodobně mnohem zajímavější a vyrovnanější duel. 

Se Slavií o čtyřku