ŽBL 2019/2020
Nejbližší domácí utkání
KP BRNO - 3. místo
Soutěž byla předčasně ukončena...!
Děkujeme za podporu a přejeme všem pevné zdraví
ŽBL - Ženská basketbalová liga ČP Nilfisk FIBA Europe - oficiální stránky Evropské basketbalové federace Euro Cup ČBF - Česká basketbalová federace ČBFJM - Česká basketbalová federace Jižní Moravy Hrajeme spolu Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Jihomoravský kraj
NeopharmaAutoPalace BrnoPojišťovna VZPDIVERSE DevelopKrematorium zvířat BrnoAutobusová doprava HliněnskýJUMPPARKCHILLárnaSmartLifeVOLANSKY fashionSportareál DružstevníPepsi colaSmileOpticHsportBasket - obchodAtlas-mediaMolten3S.CZ4p3MRÁZ LÉČÍTSBGymnázium Slovanské nám.SOU ČichnovaJiskra KyjovSojky PelhřimovKP ŠlapaniceBK SKOKANISKB TišnovTV Brno 1Brněnský DeníkKam za sportem v Brně?

První překážka: Slavia

Před basketbalistkami KP je první vrchol sezony. V neděli a pondělí je čeká Nilfisk Final4 ČP. Aby se dostaly do pondělního boje o cennou trofej, tak se musí nejprve vypořádat po nedělním obědě se Slavií.


Brňanky se probojovaly na žabovřeskou Rosničku přes BA Spartu a Hradec Králové, Pražanky vyřadily Nymburk. Takže zásluhou KP i Slavie je pohár bez obou poslední finalistů! V aktuální sezoně se první nedělní semifinalisté střetli dvakrát, bilance v rámci ŽBL je 1:1, ale nedávná výhra KP na Vodově byla výraznější, takže bookmakeři favorizují KP.


Jenže Slávistky jsou nevyzpytatelné, v čele s nejlepší střelkyní ligy Američankou Krystal Vaughn a s její krajankou, spolehlivou rozehrávačkou Russell, se pevně usadily v první pětce ŽBL. Opírají se i o slovenskou pivotku Felixovou a česká křídla Vondráčkovou a Pudlákovou. Pohodu před důležitým soubojem sbíraly Pražanky kousek za Brnem, v klidném prostředí hotelu Panská Lícha.


Očekává se, že Rosničku zaplní příznivci KP, takže královopolanky budou jako v domácím prostředí a hnáni do obrátek. Ovšem je třeba si dát pozor na bezhlavou ofenzívu, děravou obranu a zbytečné ztráty, z nichž by nekompromisně těžil soupeř. Zápas začíná ve 14 hod., druhý finalista vzejde z duelu Handicap-Trutnov (17).


Více v článku brněnského Deníku - ZDE: http://brnensky.denik.cz/ostatni_region/vysnene-finale-poharu-basketbalistek-brno-proti-brnu-20170225.html


 

První překážka: Slavia