ŽBL 2019/2020
Nejbližší domácí utkání
KP BRNO - 3. místo
Soutěž byla předčasně ukončena...!
Děkujeme za podporu a přejeme všem pevné zdraví
ŽBL - Ženská basketbalová liga ČP Nilfisk FIBA Europe - oficiální stránky Evropské basketbalové federace Euro Cup ČBF - Česká basketbalová federace ČBFJM - Česká basketbalová federace Jižní Moravy Hrajeme spolu Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Jihomoravský kraj
NeopharmaAutoPalace BrnoPojišťovna VZPDIVERSE DevelopKrematorium zvířat BrnoAutobusová doprava HliněnskýJUMPPARKCHILLárnaSmartLifeVOLANSKY fashionSportareál DružstevníPepsi colaSmileOpticHsportBasket - obchodAtlas-mediaMolten3S.CZ4p3MRÁZ LÉČÍTSBGymnázium Slovanské nám.SOU ČichnovaJiskra KyjovSojky PelhřimovKP ŠlapaniceBK SKOKANISKB TišnovTV Brno 1Brněnský DeníkKam za sportem v Brně?

KP s pohárem, ale za 2. místo

Poslední krok v ČP se basketbalistkám KP udělat nepodařilo. Ve finále Final4 v hale Rosnička prohrály s domácím Handicapem 81:88 a převzaly pohár a medaile za druhé místo. Atmosféra v hale byla hodna souboje o Brno, sílu zdejšího ženského basketbalu mohli posoudit i diváci ČT 4.


Hrál se basketbal plný tvrdých osobních soubojů, celek KP většinou dotahoval. Obrana Handicapu se věnovala tříbodovým střelkyním soupeře, které už nezažily takový střelecký den jako v neděli proti Slavii. Ofenzivní manévry Handicapu přibrzdila ve druhé půli zóna, tým z haly Vodova se pomalu dotahoval, ale v rozhodujících fázích chyběl klid v zakončení.


Přesto se podařilo otočit  po krkolomném slalomu Madden skóre, ale radost z vedení netrvala dlouho a dramatickou koncovku lépe zrežíroval Handicap. "Totálně jsme v prvním poločase propadli v obraně, dostali jsme 51 bodů, což je strašně moc. Sami jsme se tím dostali pod tlak a nehráli to,co jsme chtěli. Je možné, že se už promítl do výkonu náš náročný program," připustil trenér KP Marian Svoboda.


KP Brno - Handicap 81:88 (21:21, 43:51, 64:67) 


Body: Pecková 17, Remenárová 14, Sládková, Solopova a Madden 12, Kopecká 8, Moussa 6 - Hausknechtová 26, Adamcová 16, Švrdlíková 14. fauly: 20:20, TH: 24/20:21/17, trojky: 3:7, 1200 diváků.

KP s pohárem, ale za 2. místo