ŽBL 2019/2020
Nejbližší domácí utkání
KP BRNO - 3. místo
Soutěž byla předčasně ukončena...!
Děkujeme za podporu a přejeme všem pevné zdraví
ŽBL - Ženská basketbalová liga ČP Nilfisk FIBA Europe - oficiální stránky Evropské basketbalové federace Euro Cup ČBF - Česká basketbalová federace ČBFJM - Česká basketbalová federace Jižní Moravy Hrajeme spolu Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Jihomoravský kraj
NeopharmaAutoPalace BrnoPojišťovna VZPDIVERSE DevelopKrematorium zvířat BrnoAutobusová doprava HliněnskýJUMPPARKCHILLárnaSmartLifeVOLANSKY fashionSportareál DružstevníPepsi colaSmileOpticHsportBasket - obchodAtlas-mediaMolten3S.CZ4p3MRÁZ LÉČÍTSBGymnázium Slovanské nám.SOU ČichnovaJiskra KyjovSojky PelhřimovKP ŠlapaniceBK SKOKANISKB TišnovTV Brno 1Brněnský DeníkKam za sportem v Brně?

Výpadek ve třetí čtvrtině

V mnohem poklidnější atmosféře než byla na Final 4 ČP se uskutečnila dohrávka 14. kola ŽBL KP - USK (60:104). Favorit z Prahy přesvědčil o svých kvalitách a potvrdil tuzemskou dominanci. Už v neděli cestuje celek USK do Orenburgu, kde začíná čtvrtfinalová série Euroligy. 


V hale Vodova vzdorovaly domácí basketbalistky do 15. min. (26:31), potom jim po náročném programu začaly docházet síly. Trenérka Hejková přivezla na Moravu kompletní hvězdný kádr, diváci byli před ME zvědaví zejména na naše reprezentantky včetně čerstvé Ćešky Kii Vaughn. Nejvíce se dařilo Hanušové.


Brněnský kouč Marian Svoboda dal příležitost všem jedenácti hráčkám. "Těžký úkol po náročném víkendu se podařilo zvládnout. Snažíme se šetřit síly,s výjimkou třetí čtvrtiny jsme čelili převaze kompletního kádru USK dobře. Nyní myslíme na sobotu, je třeba obstát proti Ostravě a pojistit si třetí místo." V kompletní tabulce ŽBL je družstvo KP totiž třetí!


Natália Hejková, trenérka USK, v Brně už dumala nad dalekou cestu do Ruska. "S první čtvrtinou utkání jsem nebyla spokojená, dále už náš výkon odpovídal tomu, že ladíme formu na rozhodující fázi Euroligy." 


KP Brno - USK Praha 60:104 (15:24, 37:50, 41:78)


Body: Satoranská 14, Madden 8, Solopova a Pecková 7, Kopecká a Sládková 6, Beránková a Remenárová 4, Moussa a Jandová 2 - Hanušová a Petrovič 19, Steinberga 14, fauly: 19:19, TH: 14/14:15/14, trojky: 4:10, 300 diváků, rozhodčí Holubek, Zatloukal.

Výpadek ve třetí čtvrtině