ŽBL sezóna 2019/20
Nejbližší domácí utkání
5.10.2019
KP BRNO - BLK Slavia Praha
Brno-Královo Pole, hala Vodova Kénik DO-TO-HO...!
ŽBL - Ženská basketbalová liga ČP Nilfisk FIBA Europe - oficiální stránky Evropské basketbalové federace Euro Cup ČBF - Česká basketbalová federace ČBFJM - Česká basketbalová federace Jižní Moravy Hrajeme spolu Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Statutární město Brno
Činnost klubu finančně podporuje
statutární město Brno
MŠMTSPPAutosklo RogerRAPA BzenecEKONaga24Milan TřískaJerseyPEAK - PRO TENAXPřemysl VESELÝFIRESTA-FišerMetrostavPojišťovna VZPTOP1TAXIKAP CZH BOOKRádio BEAT
Jihomoravský kraj
Řemeslný pivovar MoraviaNeopharmaAutoPalace BrnoDIVERSE DevelopKrematorium zvířat BrnoAutobusová doprava HliněnskýJUMPPARKCHILLárnaSmartLifeVOLANSKY fashionPavlovín - WINE BARSportareál DružstevníPepsi colaHsportBasket - obchodAtlas-mediaMolten3S.CZ4p3MRÁZ LÉČÍOZZAKOVA ruční myčkaTSBGymnázium Slovanské nám.SOU ČichnovaJiskra KyjovSojky PelhřimovKP ŠlapaniceBK SKOKANISKB TišnovTV Brno 1Brněnský DeníkKam za sportem v Brně?Starez sport

V play off s Handicapem!

V poklidném tempu završily basketbalistky KP základní část ŽBL. Ve 22. kole zdolaly Ostravu 85:59 a pojistily si třetí příčku mezi tuzemskou elitou. V play off v sérii na tři výhry narazí na šestý tým tabulky - sousední Handicap! Ještě před čtvrtfinalovými derby zápasy ale čeká na KP Final Four Středoevropské ligy (11.-12.3.).


Domácí družstvo začalo vlažně (7:15), na což reagoval timeoutem trenér Svoboda. Do konce první desetiminutovky ale už svítilo na tabuli příznivější skóre 19:17 a i další průběh utkání měly Brňanky pod kontrolou. Kralovaly pod košem (doskoky 51:34), významně se bodově prosadily střídající hráčky (55:13). 


"Povinné vítězství nebylo úplně snadné, brzdí nás únava. Čtyři těžké zápasy za týden jsou znát. Třetí místo v lize nás moc těší, je to za daných okolností skvělý výsledek. Nyní se pokusíme načerpat  nové síly a připravit se na další náročný program," uvedl trenér KP Marian Svoboda.


Ostravský trenér Tibor Jány stejně jako jeho brněnský protějšek poslal do boje všechna svá děvčata. "Odehráli jsme dobrou první čtvrtinu, dál se však prosazoval všestranně lepší soupeř. I potom jsme však v herním úsilí vydrželi až do konce."


KP Brno - SBŠ Ostrava 85:59 (19:17, 47:32, 66:41)


Body: Madden 17, Remenárová 16, Satoranská a Solopova 11, Kopecká 10, Pecková a Lančová 5, Jandová a Beránková 3, Moussa a Sládková 2 - Butts 18, Rašková 11, Vojtíková 10, fauly: 19:16, TH: 25/21:19/11. trojky: 6:4, rozhodčí Pokorný a Scholze, 300 diváků.

V play off s Handicapem!