ŽBL 2019/2020
Nejbližší domácí utkání
KP BRNO - 3. místo
Soutěž byla předčasně ukončena...!
Děkujeme za podporu a přejeme všem pevné zdraví
ŽBL - Ženská basketbalová liga ČP Nilfisk FIBA Europe - oficiální stránky Evropské basketbalové federace Euro Cup ČBF - Česká basketbalová federace ČBFJM - Česká basketbalová federace Jižní Moravy Hrajeme spolu Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Jihomoravský kraj
NeopharmaAutoPalace BrnoPojišťovna VZPDIVERSE DevelopKrematorium zvířat BrnoAutobusová doprava HliněnskýJUMPPARKCHILLárnaSmartLifeVOLANSKY fashionSportareál DružstevníPepsi colaSmileOpticHsportBasket - obchodAtlas-mediaMolten3S.CZ4p3MRÁZ LÉČÍTSBGymnázium Slovanské nám.SOU ČichnovaJiskra KyjovSojky PelhřimovKP ŠlapaniceBK SKOKANISKB TišnovTV Brno 1Brněnský DeníkKam za sportem v Brně?

Chytré a zkušené Lišky

Nepříjemného protivníka mají v semifinále Final Four CEWL v sobotu hráčky KP. Tým Flying Foxes dobře reprezentuje jinak nevýrazný rakouský ženský basketbal, samozřejmě je to zásluha kvalitních cizinek. Všeobecně se čeká postup domácích Brňanek, opak by byl pro nezasvěcené zklamáním. 


Jenže! Létající Lišky hodlají zopakovat loňskou finálovou účast, aktuálně ve skupině B skončily druhé, porazily i Piešťanské Čajky. CEWL je lákadlem i vrcholem, slabou ligu pod Alpami určitě vyhrají. Trenér Onuška využívá hlavně zámořské posily (Riley, Weisner, čerstvě je v kádru Aviria Acosta z Kolumbie) a bývalou oporu VALOSUNu KP, bulharskou pivotku Perostiyskou. Dlouho v družstvu působí bývalá basketbalistka USK Slovenka Lichnerová. Rakušanky až na výjimky nepatří k nejvytěžovanějším... 


Ve Středoevropské lize byly Brňanky v minulosti už druhé i třetí, doma v hale Vodova by mohly myslet na prvenství. "Lišky jsou zkušené, potrestají každé zaváhání. Dobře se známe, vždyť spolu často hrajeme. Za favorita turnaje se nepovažujeme, tím jsou Piešťany," upozornil trenér domácího kolektivu Marian Svoboda.


Pomoci může i domácí prostředí. "Nemusíme nikam cestovat, to je velké plus. A také spoléháme na náš fanklub," řekla pivotka KP Andrea Sládková. Sobotní program začíná střetnutím Piešťankých Čajek s Ostravou (15), od 17:30 se utká KP s Flying Foxes (cca v 16:45 proběhne slavnostní zahájení turnaje!). Vítězné týmy čeká v neděli finále (16:30), poražené boj o 3. místo (14:00).

Chytré a zkušené Lišky