ŽBL 2019/2020
Nejbližší domácí utkání
KP BRNO - 3. místo
Soutěž byla předčasně ukončena...!
Děkujeme za podporu a přejeme všem pevné zdraví
ŽBL - Ženská basketbalová liga ČP Nilfisk FIBA Europe - oficiální stránky Evropské basketbalové federace Euro Cup ČBF - Česká basketbalová federace ČBFJM - Česká basketbalová federace Jižní Moravy Hrajeme spolu Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Jihomoravský kraj
NeopharmaAutoPalace BrnoPojišťovna VZPDIVERSE DevelopKrematorium zvířat BrnoAutobusová doprava HliněnskýJUMPPARKCHILLárnaSmartLifeVOLANSKY fashionSportareál DružstevníPepsi colaSmileOpticHsportBasket - obchodAtlas-mediaMolten3S.CZ4p3MRÁZ LÉČÍTSBGymnázium Slovanské nám.SOU ČichnovaJiskra KyjovSojky PelhřimovKP ŠlapaniceBK SKOKANISKB TišnovTV Brno 1Brněnský DeníkKam za sportem v Brně?

Uběhaly Lišky a jsou ve finále!

Basketbalistky KP Brno mají možnost poprvé vyhrát Středoevropskou ligu (CEWL). V semifinále Final Four ve své hale Vodova zdolaly v sobotu Flying Foxes 90:68 a v nedělním boji o trofej narazí na Piešťanské Čajky, které si poradily s Ostravou 89:43.


Výhra Brňanek se nerodila lehce, nepolapitelná rozehrávačka Riley, pivotka Perostiyjska a Kanaďanka Weisner držely dlouho naděje rakouského celku. Dohromady nastřílely 56 bodů! Domácí dlouhánky hrály křečovitě, komplikovaně, přecházely střelecké pozice.


Přitom stačilo umdlévajícího protivníka uběhat. Což se dařilo po přestávce, za stavu 48:44 trefily Kopecká a Solopova trojky, náskok tak přece jen narůstal a zastavil se na 22 bodech. 


Nedělní bitva o prvenství ve Středoevropské lize CEWL KP Brno : Piešťanské Čajky začíná v 16.30 - připraven je opět bohatý doprovodný program, od 14 hod. je na programu duel o 3. místo Ostrava - Flyign Foxes. "Na Piešťany jsem se díval v semifinále, je to silný soupeř, který bude favoritem. Ale hrajeme doma a zkusíme to," prohlásil brněnský kouč Marian Svoboda.


Připomínáme, že Čajky už jednu trofej v této sezoně získaly, vyhrály Slovenský pohár, když v rozhodujícím souboji porazily slavné Good Angels Košice...!!!


KP Brno - Flying Foxes 90:68 (20:15, 41:34, 67:55)


Body: Pecková 19, Madden 16, Kopecká 15, Solopova 14, Sládková 8, Remenárová a Satoranská 6, Jandová a Beránková 3 - Riley 26, Weisner 16, Perostiyska 14, fauly: 21:15, TH: 11/8:19/15, trojky: 10:1!, rozhodčí Ženiš, Kučerová, Sljivič, 800 diváků.


Druhé semifinále: Piešťanské Čajky - Ostrava 89:43 (27:8, 43:19, 63:25)


Více v článku brněnského Deníku - ZDE: http://brnensky.denik.cz/ostatni_region/kp-brno-slavi-finale-stredoevropske-ligy-vyzve-v-nem-piestany-20170311.html

Uběhaly Lišky a jsou ve finále!Uběhaly Lišky a jsou ve finále!Uběhaly Lišky a jsou ve finále!Uběhaly Lišky a jsou ve finále!Uběhaly Lišky a jsou ve finále!