EUROCUP 2019/20
Nejbližší domácí utkání
středa 23.10.2019 18:00
KP BRNO (Česká repub.) - Botas SK Ankara (Turecko)
ŽBL 6. kolo neděle 20.10. 17:00 Žabiny - KP BRNO !
ŽBL - Ženská basketbalová liga ČP Nilfisk FIBA Europe - oficiální stránky Evropské basketbalové federace Euro Cup ČBF - Česká basketbalová federace ČBFJM - Česká basketbalová federace Jižní Moravy Hrajeme spolu Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Statutární město Brno
Činnost klubu finančně podporuje
statutární město Brno
Starez sportAutosklo RogerRAPA BzenecEKONaga24Milan TřískaJerseyPEAK - PRO TENAXRádio BEATMŠMTPřemysl VESELÝFIRESTA-FišerMetrostavDIRSGrECoKAP CZH BOOK
Jihomoravský kraj
NeopharmaAutoPalace BrnoPojišťovna VZPDIVERSE DevelopKrematorium zvířat BrnoAutobusová doprava HliněnskýJUMPPARKCHILLárnaSmartLifeVOLANSKY fashionPavlovín - WINE BARSportareál DružstevníPepsi colaSmileOpticHsportBasket - obchodAtlas-mediaMolten3S.CZ4p3MRÁZ LÉČÍTSBGymnázium Slovanské nám.SOU ČichnovaJiskra KyjovSojky PelhřimovKP ŠlapaniceBK SKOKANISKB TišnovTV Brno 1Brněnský DeníkKam za sportem v Brně?

Rozplétání ligového rébusu

Vyvrcholily Final Four ČP a CEWL, kde se o trofeje podělily brněnské celky, mezitím skončila i základní část ŽBL. Takže v této sezoně zbývá už jen rozluštit ligovou tajenku. Ve středu startuje čtvtfinále play off, tentokrát s mimořádně zajímavými dvojicemi.


Ve východočeském derby na sebe narazí Hradec Královové a Trutnov, ve středočeském Nymburk a Slavia a v brněnském KP a Handicap (ve čtvrtek od 17:30 hod. v hale Vodova). A tuzemský vládce pod ženskými koši USK Praha se střetne s Karlovými Vary. Hraje se v rychlém tempu na tři výhry. Vítězové postupují do semifinále, pro poražené končí sezona.


Pod Špilberkem bude k vidění duel třetího KP proti šestému Handicapu. V základní části ŽBL vítězili vždy hosté, na začátku sezony vyhrál Handicap v hale Vodova 68:57, v odvětě byla zase byla pokořena Rosnička 82:61. V halách protivníků se děvčatům z KP vůbec dařilo, bilance 8 vítězství z 11 zápasů je druhá nejlepší v lize.  


Šance by papírově měly být vyrovnané, ale bookmakeři věří mnohem více domácím (1,23x4,1). Soupeři se dobře znají, řada basketbalistek z obou družstev má zkušenosti z "druhé" strany. Rozhodne momentální forma a zdravotní stav. Série startuje ve čtvrtek v Králově Poli od 17.30 hod. 


Více o čtvrtfinálovém derby i v článku brněnského Deníku - ZDE: http://brnensky.denik.cz/ostatni_region/ctvrtfinalove-derby-brnenskych-basketbalistek-stret-pokory-s-agresivitou-20170315.html

Rozplétání ligového rébusu