ŽBL 2019/2020
Nejbližší domácí utkání
KP BRNO - 3. místo
Soutěž byla předčasně ukončena...!
Děkujeme za podporu a přejeme všem pevné zdraví
ŽBL - Ženská basketbalová liga ČP Nilfisk FIBA Europe - oficiální stránky Evropské basketbalové federace Euro Cup ČBF - Česká basketbalová federace ČBFJM - Česká basketbalová federace Jižní Moravy Hrajeme spolu Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Jihomoravský kraj
NeopharmaAutoPalace BrnoPojišťovna VZPDIVERSE DevelopKrematorium zvířat BrnoAutobusová doprava HliněnskýJUMPPARKCHILLárnaSmartLifeVOLANSKY fashionSportareál DružstevníPepsi colaSmileOpticHsportBasket - obchodAtlas-mediaMolten3S.CZ4p3MRÁZ LÉČÍTSBGymnázium Slovanské nám.SOU ČichnovaJiskra KyjovSojky PelhřimovKP ŠlapaniceBK SKOKANISKB TišnovTV Brno 1Brněnský DeníkKam za sportem v Brně?

Rozplétání ligového rébusu

Vyvrcholily Final Four ČP a CEWL, kde se o trofeje podělily brněnské celky, mezitím skončila i základní část ŽBL. Takže v této sezoně zbývá už jen rozluštit ligovou tajenku. Ve středu startuje čtvtfinále play off, tentokrát s mimořádně zajímavými dvojicemi.


Ve východočeském derby na sebe narazí Hradec Královové a Trutnov, ve středočeském Nymburk a Slavia a v brněnském KP a Handicap (ve čtvrtek od 17:30 hod. v hale Vodova). A tuzemský vládce pod ženskými koši USK Praha se střetne s Karlovými Vary. Hraje se v rychlém tempu na tři výhry. Vítězové postupují do semifinále, pro poražené končí sezona.


Pod Špilberkem bude k vidění duel třetího KP proti šestému Handicapu. V základní části ŽBL vítězili vždy hosté, na začátku sezony vyhrál Handicap v hale Vodova 68:57, v odvětě byla zase byla pokořena Rosnička 82:61. V halách protivníků se děvčatům z KP vůbec dařilo, bilance 8 vítězství z 11 zápasů je druhá nejlepší v lize.  


Šance by papírově měly být vyrovnané, ale bookmakeři věří mnohem více domácím (1,23x4,1). Soupeři se dobře znají, řada basketbalistek z obou družstev má zkušenosti z "druhé" strany. Rozhodne momentální forma a zdravotní stav. Série startuje ve čtvrtek v Králově Poli od 17.30 hod. 


Více o čtvrtfinálovém derby i v článku brněnského Deníku - ZDE: http://brnensky.denik.cz/ostatni_region/ctvrtfinalove-derby-brnenskych-basketbalistek-stret-pokory-s-agresivitou-20170315.html

Rozplétání ligového rébusu