ŽBL 2019/2020
Nejbližší domácí utkání
KP BRNO - 3. místo
Soutěž byla předčasně ukončena...!
Děkujeme za podporu a přejeme všem pevné zdraví
ŽBL - Ženská basketbalová liga ČP Nilfisk FIBA Europe - oficiální stránky Evropské basketbalové federace Euro Cup ČBF - Česká basketbalová federace ČBFJM - Česká basketbalová federace Jižní Moravy Hrajeme spolu Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Jihomoravský kraj
NeopharmaAutoPalace BrnoPojišťovna VZPDIVERSE DevelopKrematorium zvířat BrnoAutobusová doprava HliněnskýJUMPPARKCHILLárnaSmartLifeVOLANSKY fashionSportareál DružstevníPepsi colaSmileOpticHsportBasket - obchodAtlas-mediaMolten3S.CZ4p3MRÁZ LÉČÍTSBGymnázium Slovanské nám.SOU ČichnovaJiskra KyjovSojky PelhřimovKP ŠlapaniceBK SKOKANISKB TišnovTV Brno 1Brněnský DeníkKam za sportem v Brně?

Porážka jako přes kopírák

Finále ŽBL se týmu KP Brno vzdaluje, v sobotu nevyužil výhodu domácího prostředí a prohrál s Hradcem Králové 76:86. Lvice tak v semifinalové sérii vedou 2:0 na zápasy a v úterý mají ve své hale mečbol. 


Zápas v bouřlivé atmosféře (i díky nepřesnostem rozhodčích) připomínal jako přes kopírák první duel v Hradci. Domácí basketbalistky dotahovaly, ztráta sice nebyla tak výrazná. jenže otočit skóre se nedařilo. Po změně stran místo náporu přišla studená sprcha (40:53) a Lvice v podstatě vývoj utkání mohly kontrolovat.


Hráčky KP (bez pivotky Sládkové) dřely, občas se dostaly na dostřel (68:74, 76:82), jenže hostující celek vždy jednoduše odpověděl, navíc vládl pod košem (doskoky 25:38). Vedení 2:0 je pro Hradec nadějné, ale při vyrovnanosti obou družstev se v příštím týdnu může přihodit cokoliv...   


"Brno se potýkalo s naší důraznou obranou. Z neúprosné bitvy jsme vyšli vítězně i díky tomu, že jsme tíhu zápasu rozložili na více hráček," řekl hradecký asistent Miroslav Volejník. Domácí trenér Marian Svoboda hovořil v podobném duchu. "Nedokázali jsme se vypořádat s tvrdou hrou soupeřek. V útoku jsme Hradec pouštěli do výhodných střeleckých pozic. Máme nyní užší kádr, což se do série promítá."


KP Brno - Hradec Králové 76:86 (23:25, 40:44, 55:66)


Body: Madden 18, Pecková 17, Satoranská 12, Remenárová a Solopova 8, Moussa 7, Kopecká 6- Andělová 21, Minarovičová 16, Rosenbaumová 14, fauly: 21:23, TH: 26/21:16/14, trojky: 3:6, 800 diváků, rozhodčí Dolinek, Kec a Znamínko. Stav série: 0:2.

Porážka jako přes kopírák