ŽBL 2019/2020
Nejbližší domácí utkání
KP BRNO - 3. místo
Soutěž byla předčasně ukončena...!
Děkujeme za podporu a přejeme všem pevné zdraví
ŽBL - Ženská basketbalová liga ČP Nilfisk FIBA Europe - oficiální stránky Evropské basketbalové federace Euro Cup ČBF - Česká basketbalová federace ČBFJM - Česká basketbalová federace Jižní Moravy Hrajeme spolu Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Jihomoravský kraj
NeopharmaAutoPalace BrnoPojišťovna VZPDIVERSE DevelopKrematorium zvířat BrnoAutobusová doprava HliněnskýJUMPPARKCHILLárnaSmartLifeVOLANSKY fashionSportareál DružstevníPepsi colaSmileOpticHsportBasket - obchodAtlas-mediaMolten3S.CZ4p3MRÁZ LÉČÍTSBGymnázium Slovanské nám.SOU ČichnovaJiskra KyjovSojky PelhřimovKP ŠlapaniceBK SKOKANISKB TišnovTV Brno 1Brněnský DeníkKam za sportem v Brně?

KP s novou vizí!

Pozměněný výbor, nová vize fungování mládeže i žen a s tím spojené nové trenérské obsazení - to vše řešilo v posledních týdnech klubové vedení KP Brno!


Předsedu oddílu Richarda Foltýna a královopolského matadora Jaroslava Michálka ve výkonném výboru nově doplnili tři kluboví partneři Radek Hynek, Antonín Beránek, František Foltýn a za organizační složku Eva Koppová.


Poděkování si zaslouží všichni, kteří se podíleli na rozvoji královopolského basketbalu před nimi (Z. Vinařický, M. Paděrová a I. Večeřová) a také trenéři, kterým již nebyla prodloužena spolupráce v rámci nové sportovní koncepce.


Ta se týká především fungování SCM, záložního B družstva a vedoucího SpS, ale dotkne se i elitního týmu žen, který po minulé sezóně obhajuje kompletní sbírku medailí. Předešlá sezóna byla úspěšným vyvrcholením dlouhodobé spolupráce s Marianem Svobodou i jeho odrazovým můstkem k dalším výzvám. Vzhledem k různým okolnostem se shodu k pokračující spolupráci najít nepodařilo.


Královopolské hráčky tak dostanou nový impuls v podobě bývalého trenéra karlovarských basketbalistek a dvojnásobného mistra republiky v dresu Opavy – Davida Zdeňka.


Asistenta hledá nové klubové vedení ve spolupráci s hlavním trenérem v brněnském prostředí. Zdeněk navíc působí u reprezentačních výběrů dívek do 17 i 16 let a ve spolupráci s osobitým trenérem Róbertem Sivákem starším se budou věnovat také vrcholovému středisku SCM a výchově talentovaných mladých hráček pro elitní tým žen. Novým vedoucím SpS se od příští sezóny stane obětavý Martin Čermák.


Velice potěšitelné jsou už nyní návraty většího počtu děvčat na tréninky i zvýšený zájem o všechny mládežnické kategorie KP Brno. Tak snad se vše vydaří - Kénik DO-TO-HO...!!!

KP s novou vizí!