ŽBL 2019/2020
Nejbližší domácí utkání
KP BRNO - 3. místo
Soutěž byla předčasně ukončena...!
Děkujeme za podporu a přejeme všem pevné zdraví
ŽBL - Ženská basketbalová liga ČP Nilfisk FIBA Europe - oficiální stránky Evropské basketbalové federace Euro Cup ČBF - Česká basketbalová federace ČBFJM - Česká basketbalová federace Jižní Moravy Hrajeme spolu Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Jihomoravský kraj
NeopharmaAutoPalace BrnoPojišťovna VZPDIVERSE DevelopKrematorium zvířat BrnoAutobusová doprava HliněnskýJUMPPARKCHILLárnaSmartLifeVOLANSKY fashionSportareál DružstevníPepsi colaSmileOpticHsportBasket - obchodAtlas-mediaMolten3S.CZ4p3MRÁZ LÉČÍTSBGymnázium Slovanské nám.SOU ČichnovaJiskra KyjovSojky PelhřimovKP ŠlapaniceBK SKOKANISKB TišnovTV Brno 1Brněnský DeníkKam za sportem v Brně?

KP bude ve skupině!

Ve dvou konferencích a celkem deseti čtyřčlenných skupinách se bude hrát nastávající ročník EuroCupu basketbalistek. Objeví se v něm 43 týmů, některé čeká kvalifikace. Oproti loňsku byl nasazen do hlavní soutěže třetí tým české nejvyšší soutěže - KP Brno!


Podobně je na tom i Nymburk, který skončil v ŽBL čtvrtý (USK startují v Eurolize, druhý Hradec Králové se do EuroCupu nepřihlásil). ČR tedy bude zastupovat stejná dvojice jako v předchozích ročnících. Královopolanky při první účasti skončily třetí ve skupině, při loňské neprošly z kvalifikace, ale následně vyhrály nižší Středoevropskou ligu CEWL...!


V nabité konkurenci mohou Brňanky narazit na jeden ze čtyř maďarských celků (mj. na Miskolc s T. Peckovou), na nepříjemný německý Keltern (loni se kvalifikoval právě přes KP a následně postoupil ze skupinové fáze až do play off), na některého ze tří francouzských zástupců, na italské Benátky nebo Ragusu či na Gironu a Gerniku ze Španělska. 


Mezi možné exotičtější soupeře naopak patří desetitisícové Santo André z Portugalska - ležící přímo u Atlantického oceánu.


Losuje se 4. července v Mnichově. Z každé skupiny postoupí první dva a dva nejlepší z třetích míst (v rámci konference) do play off. Královopolští fanoušci se mají na podzim na co těšit!


Více na stránkách FIBA - ZDE: http://www.fiba.com/europe/eurocupwomen/2017/news/40-teams-to-play-for-2018-eurocup-women-glory

KP bude ve skupině!