ŽBL 2019/2020
Nejbližší domácí utkání
KP BRNO - 3. místo
Soutěž byla předčasně ukončena...!
Děkujeme za podporu a přejeme všem pevné zdraví
ŽBL - Ženská basketbalová liga ČP Nilfisk FIBA Europe - oficiální stránky Evropské basketbalové federace Euro Cup ČBF - Česká basketbalová federace ČBFJM - Česká basketbalová federace Jižní Moravy Hrajeme spolu Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Jihomoravský kraj
NeopharmaAutoPalace BrnoPojišťovna VZPDIVERSE DevelopKrematorium zvířat BrnoAutobusová doprava HliněnskýJUMPPARKCHILLárnaSmartLifeVOLANSKY fashionSportareál DružstevníPepsi colaSmileOpticHsportBasket - obchodAtlas-mediaMolten3S.CZ4p3MRÁZ LÉČÍTSBGymnázium Slovanské nám.SOU ČichnovaJiskra KyjovSojky PelhřimovKP ŠlapaniceBK SKOKANISKB TišnovTV Brno 1Brněnský DeníkKam za sportem v Brně?

Stříbro z ODM, zážitky z Francie

Trio královopolských basketbalistek do 15 let Verča Koppová, Hanka Hajnová a Ella Sedláková se podílelo na úspěšném tažení Jihomoravského kraje až do finále letní olympiády dětí a mládeže, kterou pořádalo město Brno.


V souboji o zlato sice JMK nestačil na výběr hlavního města Prahy, ale i v tomto zápase se výrazně prosazovaly hráčky v KP dlouhodobě hostující - Anetka Škápíková z Kyjova a Peťa Knoflíčková z Tišnova.


Všem hráčkám z jihomoravského basketbalového týmu i jejich trenérům gratulujeme! Více o ODM, kterou celkově pořadatelský JMK vyhrál - ZDE: http://odm.olympic.cz/2017    


Účast této pětice na hrách však zároveň znamenala výrazné oslabení družstva KP U15 cestujícího na oblíbený (bohužel souběžně hraný) mezinárodní turnaj družebních měst do francouzského Rennes-Chantepié, kde soubor vedený kapitánkou Andy Foltýnovou tentokrát vybojoval až 16. místo ze 20ti účastníků.


Širší kádr starších žákyň většinou se loučících s touto kategorií, se však vrátil plný zajímavých zážitků a zejména Míša Kumiová a Domča Hynková i s převažujícím pocitem dobře odehraných zápasů. A příští rok si to může ve Francii vynahradit i většina hráček startujících na ODM, protože startovaly o rok mladší...!

Stříbro z ODM, zážitky z FrancieStříbro z ODM, zážitky z FrancieStříbro z ODM, zážitky z FrancieStříbro z ODM, zážitky z FrancieStříbro z ODM, zážitky z Francie