ŽBL 2019/2020
Nejbližší domácí utkání
KP BRNO - 3. místo
Soutěž byla předčasně ukončena...!
Děkujeme za podporu a přejeme všem pevné zdraví
ŽBL - Ženská basketbalová liga ČP Nilfisk FIBA Europe - oficiální stránky Evropské basketbalové federace Euro Cup ČBF - Česká basketbalová federace ČBFJM - Česká basketbalová federace Jižní Moravy Hrajeme spolu Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Jihomoravský kraj
NeopharmaAutoPalace BrnoPojišťovna VZPDIVERSE DevelopKrematorium zvířat BrnoAutobusová doprava HliněnskýJUMPPARKCHILLárnaSmartLifeVOLANSKY fashionSportareál DružstevníPepsi colaSmileOpticHsportBasket - obchodAtlas-mediaMolten3S.CZ4p3MRÁZ LÉČÍTSBGymnázium Slovanské nám.SOU ČichnovaJiskra KyjovSojky PelhřimovKP ŠlapaniceBK SKOKANISKB TišnovTV Brno 1Brněnský DeníkKam za sportem v Brně?

Příznivý los EuroCupu!

Bývalé reprezentantky Španělska a Litvy Cebrian a Brazdeikyte měly hlavní úlohu při losování EuroCupu basketbalistek v mnichovském hotelu Hilton Airport. Pokud jde o tým KP Brno, měly při napínavém aktu docela šťastnou ruku!  


Královopolský celek se ocitl ve čtvrtém, posledním koši a byl přiřazován k již určeným trojicím.  Skupina I - Reyer Venezia (Itálie), TSV 1880 Wasserburg (Německo), BCF Elfic Fribourg (Švýcarsko) a KP je přijatelná, hrozily mnohem krkolomnější kombinace... Nejásal naopak nymburský kouč Dan Kurucz, Středočešky čeká komplikovaná cesta na Sicílii a do Portugalska.


Favoritem skupiny I jsou Benátky, semifinalistky místní ligy, exbrněnská Ashleigh Fontenette zde však již nepůsobí, hrála zde i Slovenka Růžičková. "Už se do Brna těšíme, je to i poměrně blízko, uvidíme, jakou zvolíme dopravu. Neznáme sílu soupeřů, takže situace ve skupině je otevřená," rozebírala hned po losování sympatická manažerka Italek Roberta Meneghel. Fribourg ztroskotal až ve finále švýcarské nejvyšší soutěže, Wasserburg bundesligu vyhrál, když zastavil tažení v Brně dobře známého Kelternu.


S losem jsme spokojení. Jde o hratelnou, ale zároveň velice atraktivní skupinu v dostupných destinacích. Pokusíme se vybojovat historický postup pro královopolský basketbal a vylepšit český koeficient. Diváci v Brně i v celém JMK se mají na co těšit. Do evropských, ale i ligových bitev vyrazíme s novým trenérským složením a s převážně českými hráčkami - mixem zkušenosti a talentovaného mládí“, řekl  Richard Foltýn – předseda a GM královopolského klubu.


Více na stránkách FIBA - ZDE: http://www.fiba.com/eurocupwomen/17-18/news/eurocup-women-clubs-find-out-regular-season-opponents

Příznivý los EuroCupu!