EUROCUP 2019/20
Nejbližší domácí utkání
středa 23.10.2019 18:00
KP BRNO (Česká repub.) - Botas SK Ankara (Turecko)
ŽBL 6. kolo neděle 20.10. 17:00 Žabiny - KP BRNO !
ŽBL - Ženská basketbalová liga ČP Nilfisk FIBA Europe - oficiální stránky Evropské basketbalové federace Euro Cup ČBF - Česká basketbalová federace ČBFJM - Česká basketbalová federace Jižní Moravy Hrajeme spolu Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Statutární město Brno
Činnost klubu finančně podporuje
statutární město Brno
Starez sportAutosklo RogerRAPA BzenecEKONaga24Milan TřískaJerseyPEAK - PRO TENAXRádio BEATMŠMTPřemysl VESELÝFIRESTA-FišerMetrostavDIRSGrECoKAP CZH BOOK
Jihomoravský kraj
NeopharmaAutoPalace BrnoPojišťovna VZPDIVERSE DevelopKrematorium zvířat BrnoAutobusová doprava HliněnskýJUMPPARKCHILLárnaSmartLifeVOLANSKY fashionPavlovín - WINE BARSportareál DružstevníPepsi colaSmileOpticHsportBasket - obchodAtlas-mediaMolten3S.CZ4p3MRÁZ LÉČÍTSBGymnázium Slovanské nám.SOU ČichnovaJiskra KyjovSojky PelhřimovKP ŠlapaniceBK SKOKANISKB TišnovTV Brno 1Brněnský DeníkKam za sportem v Brně?

Legenda se vrací na Královku!

ŽBL odstartovala ve středu duelem K. Vary - Nymburk a pokračuje o víkendu dalšími zápasy úvodního kola. Tým KP Brno se představí v sobotu od 17 hod. ve SH Královka, kde působí mistrovský celek USK Praha.


Obhájkyně titulu vstupují do sezony v pozměněném složení. "Odešla nám veleúspěšná základní pětka a tak dostanou příležitost naše a zahraniční mladé hráčky. Ambice pro ŽBL zůstávají stejné, udržet neporazitelnost," prohlásila trenérka USK Natália Hejková.


Zářivé hvězdy Petrovičovou, Palau či Vaughn by měly nahradit Španělka Romero a pivotky Švédka Zahui a Chorvatka Režan, u Vltavy zůstala Španělka Xargay i české opory Hanušová a sestry Elhotovy, dlouhodobě zraněná je Vyoralová. V přípravě se USK potkal s elitními evropskými celky na turnajích v Belgii a na Kypru.


Ještě jedna hráčka bude trenérce Hejkové chybět, byť se v hale určitě potkají. Legenda USK Ilona Burgrová tentokrát oblékne hostující královopolský dres! Její start v SH Královka se řadí mezi události kola! Favoritem sobotního souboje je kolektiv USK, ale Brňanky se chtějí v úvodu ligy představit v dobrém světle.

Legenda se vrací na Královku!Legenda se vrací na Královku!Legenda se vrací na Královku!