EUROCUP 2019/20
Nejbližší domácí utkání
středa 23.10.2019 18:00
KP BRNO (Česká repub.) - Botas SK Ankara (Turecko)
ŽBL 6. kolo neděle 20.10. 17:00 Žabiny - KP BRNO !
ŽBL - Ženská basketbalová liga ČP Nilfisk FIBA Europe - oficiální stránky Evropské basketbalové federace Euro Cup ČBF - Česká basketbalová federace ČBFJM - Česká basketbalová federace Jižní Moravy Hrajeme spolu Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Statutární město Brno
Činnost klubu finančně podporuje
statutární město Brno
Starez sportAutosklo RogerRAPA BzenecEKONaga24Milan TřískaJerseyPEAK - PRO TENAXRádio BEATMŠMTPřemysl VESELÝFIRESTA-FišerMetrostavDIRSGrECoKAP CZH BOOK
Jihomoravský kraj
NeopharmaAutoPalace BrnoPojišťovna VZPDIVERSE DevelopKrematorium zvířat BrnoAutobusová doprava HliněnskýJUMPPARKCHILLárnaSmartLifeVOLANSKY fashionPavlovín - WINE BARSportareál DružstevníPepsi colaSmileOpticHsportBasket - obchodAtlas-mediaMolten3S.CZ4p3MRÁZ LÉČÍTSBGymnázium Slovanské nám.SOU ČichnovaJiskra KyjovSojky PelhřimovKP ŠlapaniceBK SKOKANISKB TišnovTV Brno 1Brněnský DeníkKam za sportem v Brně?

Ve Fribourgu pod koše i na Červenku

Krátce po sobotním triumfu nad Hradcem Králové v ŽBL musely basketbalistky KP přehodit výhybku a zaměřit se na středeční eurocupový souboj ve Fribourgu (19.30). V pondělí odpoledne si v hale Vodova zatrénovaly, společně povečeřely a vzápětí vyrazily směr Švýcarsko. 


Jak Elfic Fribourg, tak Brňanky mají ve 2. kole skupiny I co napravovat. Vstup do EuroCupu se ani jednomu z týmů nepovedl, Fribourg prohrál vysoko v Benátkách 37:77, Královo Pole nestačilo na Wasserburg. Úloha KP bude ve Švýcarsku složitá, marodka se "úspěšně" plní a bylo složité sestavit ve smyslu regulí potřebnou desítku hráček...


Zabrat musejí i basketbalistky, které nedostávají jindy tolik prostoru. Bude to potřeba. Švýcarský ženský basketbal totiž už není v Evropě do počtu, je na vzestupu a chce se připomenout i v kvalifikaci ME, kde zanedlouho bude soupeřem české reprezentace!


A Elfic jako lídr místní ligy disponuje kádrem, který byť s cizinkami, může leckoho zaskočit. V minulé sezoně skončil v eurocupové skupině s Benátkami a dvěma francouzskými kluby třetí. Zvláště doma byl nebezpečný. Ve středu se bude opírat o pětku Mayombo (Bel.), Giroud, Williams (USA), Rol a vysokou Slovinku Trebeč, která hrála v ŽBL za Slovanku.  


Ve sluncem zalitém Fribourgu se brněnská výprava ubytovala v úterý v hotelu Remparts. Celé město bylo v pohotovosti, hrál se ligový hokej, místní hostili Biel. A hráčky KP byly vtaženy do hokejového šílenství, po večerním tréninku byly pozvány na večeři přímo do sousední vyprodané BCF Arény, kde  Roman Červenka dovedl místní hochy k výhře 6:2. Stačilo oznámit, že osoby v zelených královopolských bundách jsou z Česka a hned se v kotli našla pro zájemce místa!  


Ve středu se ve vedlejší hale pro míčové sporty čeká návštěva skromnější, kolem pětistovky fanoušků ženského basketbalu. Atmosféra prý bude bouřlivá, domácí Elfic chce odčinit debakl z Benátek, hosté z Moravy zase výpadek s Wasserburgem.


Odkaz na TV přenos - ZDE: https://www.youtube.com/watch?v=bYCy06JOxVk

Ve Fribourgu pod koše i na ČervenkuVe Fribourgu pod koše i na ČervenkuVe Fribourgu pod koše i na ČervenkuVe Fribourgu pod koše i na ČervenkuVe Fribourgu pod koše i na Červenku