ŽBL 2019/2020
Nejbližší domácí utkání
KP BRNO - 3. místo
Soutěž byla předčasně ukončena...!
Děkujeme za podporu a přejeme všem pevné zdraví
ŽBL - Ženská basketbalová liga ČP Nilfisk FIBA Europe - oficiální stránky Evropské basketbalové federace Euro Cup ČBF - Česká basketbalová federace ČBFJM - Česká basketbalová federace Jižní Moravy Hrajeme spolu Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Jihomoravský kraj
NeopharmaAutoPalace BrnoPojišťovna VZPDIVERSE DevelopKrematorium zvířat BrnoAutobusová doprava HliněnskýJUMPPARKCHILLárnaSmartLifeVOLANSKY fashionSportareál DružstevníPepsi colaSmileOpticHsportBasket - obchodAtlas-mediaMolten3S.CZ4p3MRÁZ LÉČÍTSBGymnázium Slovanské nám.SOU ČichnovaJiskra KyjovSojky PelhřimovKP ŠlapaniceBK SKOKANISKB TišnovTV Brno 1Brněnský DeníkKam za sportem v Brně?

Další eurocupová ztráta

Basketbalistky KP zakončily první polovinu bojů v eurocupové skupině I porážkou v Benátkách. Favorit zápasu a aktuálně nejlepší italský tým vyhrál ve 3. kole nad Brňankami 83:52. Domácí Reyer je bez porážky v čele skupiny I, celek KP je naopak bez vítězství čtvrtý. Odvetnou část zahájí Moravanky ve čtvrtek 2.11. ve Wasserburgu (19.30).


Už v první čtvtině se Italky (včetně cizinek Walker, Williams, Růžičkové a Mičovič) dostaly do pohodlného vedení, které v průběhu utkání narostlo až na 34 bodů. Brňanky otupily útočné manévry soupeře po přestávce zónou, vyhrály třetí čtvrtinu a ukázaly, že nebýt zbytečného respektu na začátku mohly sehrát i vyrovnanější partii.


"V úvodu jsme měli být aktivnější, zkušenější a důraznější Venezia získala rozhodující náskok. Doufám, že nebudeme příště reagovat až v době, kdy už je po utkání," povzdechl si hostující trenér David Zdeněk, který se v Palasport Taliercio bouřlivě přivítal s oporou Reyeru Martinou Bestagno. Ta pod jeho vedením hrávala v Karlových Varech. 


Reyer Venezia - KP Brno 83:52 (23:7, 48:24, 60:43)


Body: Růžičková 12, Williams 12, Madera 10 - Šujanová 12, Andělová 9, Verlíková 7, Kopecká 6, Lančová 5, Burgrová a Satoranská 4, Holubová 3, Jandová 2, fauly: 21:20, TH:19/15:17/14, trojky: 8:4, 300 diváků, rozhodčí Coelho, Jurčevič a Sahin.


Daší zápas 3. kola: Fribourg - Wasserburg 59:56. Pořadí: 1. Venezia 6, 2. Fribourg 5, 3. Wasserburg 4, 4. KP 3.


Článek brněnského Deníku - ZDE: https://brnensky.denik.cz/ostatni_region/sujanova-se-tesi-do-reprezentace-trener-me-chtel-uz-do-kosic-rika-20171102.html

Další eurocupová ztráta