ŽBL 2019/2020
Nejbližší domácí utkání
KP BRNO - 3. místo
Soutěž byla předčasně ukončena...!
Děkujeme za podporu a přejeme všem pevné zdraví
ŽBL - Ženská basketbalová liga ČP Nilfisk FIBA Europe - oficiální stránky Evropské basketbalové federace Euro Cup ČBF - Česká basketbalová federace ČBFJM - Česká basketbalová federace Jižní Moravy Hrajeme spolu Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Jihomoravský kraj
NeopharmaAutoPalace BrnoPojišťovna VZPDIVERSE DevelopKrematorium zvířat BrnoAutobusová doprava HliněnskýJUMPPARKCHILLárnaSmartLifeVOLANSKY fashionSportareál DružstevníPepsi colaSmileOpticHsportBasket - obchodAtlas-mediaMolten3S.CZ4p3MRÁZ LÉČÍTSBGymnázium Slovanské nám.SOU ČichnovaJiskra KyjovSojky PelhřimovKP ŠlapaniceBK SKOKANISKB TišnovTV Brno 1Brněnský DeníkKam za sportem v Brně?

KP do Německa

Do odvetné části vstupuje EuroCup basketbalistek, ve skupině I může tým KP Brno ještě vykřesat naději na postup (první dva ze skupiny, dva nejlepší ze třetích míst v konferenci), potřebuje ale zvítězit ve čtvrtek ve Wasserburgu (19:30). S TSV 1880 však Brňanky doma prohrály 51:73...


Kvarteto rivalů se po 3. kolech seřadilo přehledně: 1. Venezia 6 (3/0), 2. Fribourg 5 (2/1), 3. Wasserburg 4 (1/2) a 4. KP 3 (0/3). Marodka v Králově Poli se příliš nevyprázdnila, děvčata si ale po pátečním derby s Technikem užila víkendové volno a od pondělí probíhala příprava na duel s elitním německým celkem.


Ambiciozní Wasserburg nemá za sebou dobré období, prohrál v EuroCupu ve Fribourgu a v bundeslize s Wohnbau Angels 56:66, v nejvyšší domácí soutěži je druhý. O to více se družstvo, kde nastupuje česká reprezentantka Záplatová a další kvalitní cizinky (mj. Tobin, Palmer, Okockyte, Holopainen) bude snažit napravit dojem a potěšit na výhry navyklé místní fanoušky.


Po úspěchu v Brně Wasserburg v EuroCupu nestačil doma na Reyer Venezia a pak na Fribourg (56:59). Dá se očekávat, že trenér Eichler naordinuje svým děvčatům podobnou taktiku jako v hale Vodova, tedy důraz a aktivitu od koše ke koši.


Pod tlakem soupeře se totiž hra KP ve druhé čtvrtině úplně rozpadla (4:26) a bylo po zápase. Co musí basketbalistky z Moravy ve čtvrtek zlepšit? Ze statistik vyplývá, že střeleckou produktivitu (pouhých 51,7 b na utkání), doskoky (průměr 28,3) a vyvarovat se velkého počtu ztrát (19,3, více má v soutěži pouze MBA Moskva)!


Fotoreportáž z výjezdu do bavorského Wasserburgu můžete sledovat na facebookovém profilu klubu!

KP do Německa