ŽBL 2019/20
Nejbližší domácí utkání
1.2. 15:30
KP BRNO - BK Žabiny Brno, hala Vodova (stará...!)
26.1. 14:00 KP BRNO - ? F4 ČP Kutná Hora o 3.místo
ŽBL - Ženská basketbalová liga ČP Nilfisk FIBA Europe - oficiální stránky Evropské basketbalové federace Euro Cup ČBF - Česká basketbalová federace ČBFJM - Česká basketbalová federace Jižní Moravy Hrajeme spolu Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Jihomoravský kraj
NeopharmaAutoPalace BrnoPojišťovna VZPDIVERSE DevelopKrematorium zvířat BrnoAutobusová doprava HliněnskýJUMPPARKCHILLárnaSmartLifeVOLANSKY fashionSportareál DružstevníPepsi colaSmileOpticHsportBasket - obchodAtlas-mediaMolten3S.CZ4p3MRÁZ LÉČÍTSBGymnázium Slovanské nám.SOU ČichnovaJiskra KyjovSojky PelhřimovKP ŠlapaniceBK SKOKANISKB TišnovTV Brno 1Brněnský DeníkKam za sportem v Brně?

Nevyzpytatelný Trutnov

Po reprezentační přestávce pokračuje ŽBL 9. kolem. V hale sedmého Trutnova se v neděli představí v tabulce pátý celek KP Brno. Duel tradičních ligových protivníků začíná v 17 hod.


Utkání bude zajímavé pro manžele Prokešovy, kteří v Trutnově oba působili. Zraněná Milena zřejmě do utkání v dresu KP nezasáhne, asistent Pavel bude na hostující lavičce odkrývat domácí plány... Brňanky jsou i přes trvající marodku v Podkrkonoší favoritem, ale čeká je nevyzpytatelný soupeř.


Mladý domácí tým je vyztužen triem cizinek, z nichž obrovitá Snyder je nejlépe doskakující basketbalistkou ligy, další Američanka Goff patří mezi nejlepší kanonýrky, osu družstva dále tvoří portugalská rozehrávačka Brandao, zkušená Vacková a Kozumplíková. Trutnov má na kontě tři vítězství, nejcennější je úspěch v Karlových Varech.


"Budeme se snažit eurocupového účastníka co nejvíce zaskočit. Cílem je tedy převést výrazně lepší výkon než v minulém střetnutí proti Ostravě," vrátil se k překvapivé porážce 57:72 trutnovský kouč Petr Kapitulčin. 

Nevyzpytatelný Trutnov