ŽBL 2019/2020
Nejbližší domácí utkání
KP BRNO - 3. místo
Soutěž byla předčasně ukončena...!
Děkujeme za podporu a přejeme všem pevné zdraví
ŽBL - Ženská basketbalová liga ČP Nilfisk FIBA Europe - oficiální stránky Evropské basketbalové federace Euro Cup ČBF - Česká basketbalová federace ČBFJM - Česká basketbalová federace Jižní Moravy Hrajeme spolu Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Jihomoravský kraj
NeopharmaAutoPalace BrnoPojišťovna VZPDIVERSE DevelopKrematorium zvířat BrnoAutobusová doprava HliněnskýJUMPPARKCHILLárnaSmartLifeVOLANSKY fashionSportareál DružstevníPepsi colaSmileOpticHsportBasket - obchodAtlas-mediaMolten3S.CZ4p3MRÁZ LÉČÍTSBGymnázium Slovanské nám.SOU ČichnovaJiskra KyjovSojky PelhřimovKP ŠlapaniceBK SKOKANISKB TišnovTV Brno 1Brněnský DeníkKam za sportem v Brně?

Eurocupová bitva pro KP

První úspěch v EuroCupu si připsaly basketbalistky KP Brno, nad Fribourgem vyhrály v utkání plném zvratů 86:79. Švýcarkám se tak komplikují postupové plány ze skupiny I, o druhé místo se poperou v přímém souboji v posledním 6. kole za týden s Wasserburgem.


Ve vedení se soupeři vystřídali celkem 15x, Švýcarky se utrhly nejvíce na 11 bodů (13:24), Brňanky na 8 bodů (72:64). V prvním poločase se hala Vodova změnila na střelnici, nabito ostrými měla na jedné straně Kopecká (18 b.), na druhé Američanka Williams (26 b.)!


Po přestávce se zápletka v hale Vodova řešila více defenzívou, ubývaly síly, dokonce pětice opor (3:2) se vyfaulovala. Napínavou koncovku zvládly lépe basketbalistky KP (bez marodů Andělové, Verlíkové a Remenárové). Přibrzdily Williams, zónou i ostatní tahounky Fribourgu a oprávněně se s mohutně fandícím hledištěm radovaly z vydřeného vítězství.


"V poločase nebyla v šatně žádná bouřka, i když děvčata vědí, že jsem občas ohnivý. Spíše sme si museli říci, jak neuhýbat soubojům a dobře bránit. Pomohli jsme si zónou, to byl rozhodující faktor," hodnotil střetnutí brněnský kouč David Zdeněk. A Eva Kopecká přiznala, že výhra pomůže domácímu týmu psychicky. "Ze soutěže nechceme odejít se šesti porážkami a nic nedokázat. Každé vítězství se počítá."   


KP Brno - Elfic Fribourg 86:79 (18:29, 45:51, 68:62)


Body: Kopecká 22, Prokešová 17, Burgrová 16, Beránková 12, Satoranská 9, Šujanová 8, Jandová 2 - Williams 32, Trebeč 21, Mayombo 11, Giroud 10, fauly: 23:23, TH: 26/22:18/14, trojky: 10:5, rozhodčí Syrytsa (Běl.), Zupancic (Slovinsko), Maciulis (Lit.), 600 diváků. Další výsledek: Venezia - Wasserburg 67:51, pořadí ve sk. I: 1. Venezia 10, 2. Fribourg 7. 3. Wasserburg 7, 4. KP 6.


Článek brněnského Deníku s fotoalbem - ZDE: https://brnensky.denik.cz/ostatni_region/kp-brno-ma-prvni-vyhru-v-eurocupu-pomohlo-probuzeni-opor-20171122.html

Eurocupová bitva pro KPEurocupová bitva pro KPEurocupová bitva pro KPEurocupová bitva pro KPEurocupová bitva pro KP