ŽBL 2019/2020
Nejbližší domácí utkání
KP BRNO - 3. místo
Soutěž byla předčasně ukončena...!
Děkujeme za podporu a přejeme všem pevné zdraví
ŽBL - Ženská basketbalová liga ČP Nilfisk FIBA Europe - oficiální stránky Evropské basketbalové federace Euro Cup ČBF - Česká basketbalová federace ČBFJM - Česká basketbalová federace Jižní Moravy Hrajeme spolu Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Jihomoravský kraj
NeopharmaAutoPalace BrnoPojišťovna VZPDIVERSE DevelopKrematorium zvířat BrnoAutobusová doprava HliněnskýJUMPPARKCHILLárnaSmartLifeVOLANSKY fashionSportareál DružstevníPepsi colaSmileOpticHsportBasket - obchodAtlas-mediaMolten3S.CZ4p3MRÁZ LÉČÍTSBGymnázium Slovanské nám.SOU ČichnovaJiskra KyjovSojky PelhřimovKP ŠlapaniceBK SKOKANISKB TišnovTV Brno 1Brněnský DeníkKam za sportem v Brně?

Pozdě zkrocené hvězdy

Dvě nymburské hráčky se zaskvěly v utkání 10. kola ŽBL v hale Vodova. Američanka Vaughn s Huňkovou se postaraly o rozhodující trhák svého týmu v prvním poločase (30:39), ve druhé fázi zápasu s KP stačilo hostujícímu kolektivu hlídat náskok a připsat si tak cenné vítězství (74:80).


Vaughn s Huňkovou nastřílely za úvodních dvacet minut 35 bodů z padesáti, zejména obávaná trojkařka Huňková těžila z nezájmu brněnské obrany. A tak sázela jednu trojku za druhou, celkem měla šest zásahů při 56% úspěšnosti! 


Po přestávce se domácím basketbalistkám podařilo obě nymburské hvězdy zkrotit, ale na zvrat to nestačilo. Zatímco do poločasu se soupeři vystřídali 15 x ve vedení, po pauze zápas probíhal v režii hostů. Bojovalo se ve vysokém tempu, oba aktuální čeští eurocupoví zástupci potvrdili, že v lize jsou právem na špici a opět se poperou o medaile.  


Hlasy trenérů


Dan Kurucz, trenér Basketball Nymburk: "Oba celky předvedly kvalitní basketbal, pro naši výhru byl rozhodující náskok vybojovaný v závěru druhé čtvrtiny. Zejména Vaughn a Huňková potvrdily střeleckou pohodu, mrzí mě, že Huňková se vyfaulovala. Což přispělo k tomu, že naše výhra nebyla ještě přesvědčivější."


David Zdeněk, trenér KP. "Opět se nám nepodařilo zvládnout první poločas a snaha o nápravu po změně stran byla marná. Beru v úvahu kvalitu soupeře i naši marodku a únavu po těžkém pohárovém utkání s Fribourgem, přesto byl v silách družstva lepší výsledek."


KP Brno - Nymburk 74:80 (20:21, 42:50, 55:63)


Body: Kopecká a Šujanová 17, Beránková 14, Satoranská 12, Burgrová 7, Jandová 4, Andělová 3 - Vaughn 24, Huňková 20, Linskens 9, fauly: 22:20, TH: 21/16:30/22, trojky: 8:6, rozhodčí Hošek, Baudyš, Komprs, 600 diváků.

Pozdě zkrocené hvězdy