ŽBL 2019/2020
Nejbližší domácí utkání
KP BRNO - 3. místo
Soutěž byla předčasně ukončena...!
Děkujeme za podporu a přejeme všem pevné zdraví
ŽBL - Ženská basketbalová liga ČP Nilfisk FIBA Europe - oficiální stránky Evropské basketbalové federace Euro Cup ČBF - Česká basketbalová federace ČBFJM - Česká basketbalová federace Jižní Moravy Hrajeme spolu Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Jihomoravský kraj
NeopharmaAutoPalace BrnoPojišťovna VZPDIVERSE DevelopKrematorium zvířat BrnoAutobusová doprava HliněnskýJUMPPARKCHILLárnaSmartLifeVOLANSKY fashionSportareál DružstevníPepsi colaSmileOpticHsportBasket - obchodAtlas-mediaMolten3S.CZ4p3MRÁZ LÉČÍTSBGymnázium Slovanské nám.SOU ČichnovaJiskra KyjovSojky PelhřimovKP ŠlapaniceBK SKOKANISKB TišnovTV Brno 1Brněnský DeníkKam za sportem v Brně?

Loučení s porážkou

Závěrečné utkání v eurocupové skupině I se basketbalistkám KP nepovedlo, s Reyer Venezia prohrály 51:76. Celkově skončily Brňanky čtvrté s bilancí 1 výhra/5 porážek. Silné a ambiciózní Italky v soutěži nezakolísaly, o druhém postupovém místě rozhodne středeční bitva Wasserburg-Fribourg.


Úvod utkání byl pro KP nadějný (5:0), jenže hostujícímu celku stačilo zabrat ve druhé čtvrtině (6:22). Brňanky pod tlakem soupeře hromadily chyby, nestačily v osobních soubojích, střílely z nepřipravených pozic. A tak přišla patnáctibodová šňůra favorizovaných Italek, která  rozhodla o osudu duelu (13:29). "Hrajete basketbal jak z pravěku," kroutil hlavou nad kiksy svých děvčat trenér KP David Zdeněk.


Po změně stran se dostaly na palubovku hráčky z laviček, projev domácího kolektivu byl živější. Družstvo Venezie mělo vývoj pod kontrolou, žádný další úder z jeho strany ale už nepřišel a tak druhý poločas byl vyrovnanější.


Reyer se vyhne předvánoční fázi play off a v novém roce se může probojovat v EuroCupu hodně daleko... "Nic jsme nepodcenili. Po nedělní porážce v lize je vítězství v Brně dobré pro naši morálku. KP obdivuji, hraje jen s domácími basketbalistkami, takových týmů je málo," řekla opora Reyeru, slovenská pivotka Marie Růžičková. Vedení klubu oslavilo úspěšný podzim ještě v noci v Brně, při pokeru v casinu Atlantis...


Tým KP má před sebou do Vánoc tři utkání v ŽBL (mj. v sobotu derby na Rosničce) a ČP s Ostravou. "Start v EuroCupu hodnotím pozitivně, i pro mě jsou to zkušenosti. Viděli jsme různé styly, víme, jak nasměrovat naše hráčky dál," poznamenal brněnský kouč.


KP Brno- Reyer Venezia 51:76 (13:17, 19:39, 34:58)


Body: Burgrová, Šujanová a Remenárová 9, Beránková a Holubová 6, Kopecká, Prokešová a Satoranská 3, Jandová 2, Andělová 1 - Dotto 13, Walker a Růžičková 12,  fauly: 19:20, TH: 15/10:18/13, trojky: 3:7, rozhodčí Kupatadze, Gajdosz, Senturk, 500 diváků.

Loučení s porážkou