EUROCUP 2019/20
Nejbližší domácí utkání
středa 23.10.2019 18:00
KP BRNO (Česká repub.) - Botas SK Ankara (Turecko)
ŽBL 6. kolo neděle 20.10. 17:00 Žabiny - KP BRNO !
ŽBL - Ženská basketbalová liga ČP Nilfisk FIBA Europe - oficiální stránky Evropské basketbalové federace Euro Cup ČBF - Česká basketbalová federace ČBFJM - Česká basketbalová federace Jižní Moravy Hrajeme spolu Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Statutární město Brno
Činnost klubu finančně podporuje
statutární město Brno
Starez sportAutosklo RogerRAPA BzenecEKONaga24Milan TřískaJerseyPEAK - PRO TENAXRádio BEATMŠMTPřemysl VESELÝFIRESTA-FišerMetrostavDIRSGrECoKAP CZH BOOK
Jihomoravský kraj
NeopharmaAutoPalace BrnoPojišťovna VZPDIVERSE DevelopKrematorium zvířat BrnoAutobusová doprava HliněnskýJUMPPARKCHILLárnaSmartLifeVOLANSKY fashionPavlovín - WINE BARSportareál DružstevníPepsi colaSmileOpticHsportBasket - obchodAtlas-mediaMolten3S.CZ4p3MRÁZ LÉČÍTSBGymnázium Slovanské nám.SOU ČichnovaJiskra KyjovSojky PelhřimovKP ŠlapaniceBK SKOKANISKB TišnovTV Brno 1Brněnský DeníkKam za sportem v Brně?

Derby rozhodla obrana KP

První polovina základní části ŽBl vyvrcholila "velkým" brněnským derby, hráčky KP potvrdily pozici basketbalových královen pod Špilberkem když zdolaly na Rosničce Źabiny 70:47.  V tabulce jsou čtvrté, soupeř pátý, ale má o zápas více.


Dlouho se čekalo, až nekterý ze soupeřů odstraní z koše poklop, bylo zřejmé, že utkání se bude hrát na nízké skóre. Hostující družstvo začalo od 5. min. plnit roli favorita a nenápadně se vzdalovalo (14:29). A poločasový výsledek mnohé naznačoval.


Když po změně stran Žabinám nevyšel předpokládaný nástup, tak se už bojovalo v režii KP, náskok narostl až na 27 bodů (34:61). Koncovka byla dramatická pouze tím, že Žabiny "nakoupily" po sobě tři TCH a řešil se jeden kuriózní moment, když od zaplněného sektoru hostujících příznivců vyletěla v přerušené hře obří palička na buben, která však byla hozena pomateným domácím fanouškem, který ji v zoufalství sebral bubeníkovi a zahodil na palubovku.... Tým z Králova Pole v defenzivní partii dominoval pod koši (doskoky 29:56), úspěšněji pálil z pole (30%:40%) a měl mnohem silnější lavičku (14:37).


"Začátek utkání byl hodně nervózní, nikdo se nemohl trefit. Poté, co se vyprázdnila marodka, tak se projevila síla našeho kádru, zejména pod košem. Zlepšili jsme se v obraně, ale stále nás trápí ztráty, v sobotu jich bylo 23... Pochválit chci i Žabiny, přístupem k derby přispěly k jeho atraktivitě," zhodnotil duel 11. ligového kola hostující kouč David Zdeněk. 


Basket Žabiny - KP Brno 47:70 (14:18, 19:35, 34:54)


Body: Stoupalová 14, Švrdlíková 7, Hausknechtová a Adamcová 6 - Šujanová 16, Satoranská 11, Prokešová a Burgrová 10, Andělová 7, Remenárová 5, Lančová 4, Verlíková 3, Beránková a Holubová 2, fauly: 18:23, TH: 13/9:18/13, trojky: 2:5, rozhodčí Blahout, Karafiát a Vyplel, 350 diváků.


Článek brněnského Deníku s fotogalerií - ZDE: https://brnensky.denik.cz/ostatni_region/kralovo-pole-vyuzilo-vyskovou-prevahu-a-na-doskocich-dominovalo-20171203.html

Derby rozhodla obrana KP