ŽBL 2019/2020
Nejbližší domácí utkání
KP BRNO - 3. místo
Soutěž byla předčasně ukončena...!
Děkujeme za podporu a přejeme všem pevné zdraví
ŽBL - Ženská basketbalová liga ČP Nilfisk FIBA Europe - oficiální stránky Evropské basketbalové federace Euro Cup ČBF - Česká basketbalová federace ČBFJM - Česká basketbalová federace Jižní Moravy Hrajeme spolu Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Jihomoravský kraj
NeopharmaAutoPalace BrnoPojišťovna VZPDIVERSE DevelopKrematorium zvířat BrnoAutobusová doprava HliněnskýJUMPPARKCHILLárnaSmartLifeVOLANSKY fashionSportareál DružstevníPepsi colaSmileOpticHsportBasket - obchodAtlas-mediaMolten3S.CZ4p3MRÁZ LÉČÍTSBGymnázium Slovanské nám.SOU ČichnovaJiskra KyjovSojky PelhřimovKP ŠlapaniceBK SKOKANISKB TišnovTV Brno 1Brněnský DeníkKam za sportem v Brně?

V hale Vodova hvězdy USK

Ještě před Vánocemi se přehoupne ŽBL do druhé poloviny základní části. Ve 12. kole se utká v sobotu KP Brno s USK, v září v Praze vyhrály obhájkyně titulu 98:64. 


V Česku neporažené Pražanky zavítají pod Špilberk s cílem zlepšit si náladu po překvapivé euroligové ztrátě, ve středu o bod prohrály ve SH Královka s belgickým Braine. Nehrála Hanušová, basketbalistky USK se nevypořádaly se zónou soupeře i nastaveným metrem rozhodčích... 


Celek KP má po delší době prázdnou marodku, hráčky netíží eurocupové povinnosti a hodlají odehrát s favoritem solidní partii. Nastoupí proti hvězdné Američance Bonner, dvoumetrové Chorvatce Režan, hmotné Švédce Zahui či šikovným Španělkám - rozehrávačce Romero a zkušené Xargay. Zahraniční posily doplňují sestry Elhotovy a mladé tuzemské naděje v čele s Voráčkovou.


V hale Vodova se tedy po Reyeru Venezia v krátké době představí další elitní evropský tým a místní fanoušci tedy mají basketbalové žně. Utkání s USK začíná v 15.30 hodin a prověří formu domácího družstva před důležitými duely s Ostravou (ČP, středa 13.12.) a Slavií (ŽBL, sobota 16.12). 

V  hale Vodova hvězdy USK