ŽBL 2019/2020
Nejbližší domácí utkání
KP BRNO - 3. místo
Soutěž byla předčasně ukončena...!
Děkujeme za podporu a přejeme všem pevné zdraví
ŽBL - Ženská basketbalová liga ČP Nilfisk FIBA Europe - oficiální stránky Evropské basketbalové federace Euro Cup ČBF - Česká basketbalová federace ČBFJM - Česká basketbalová federace Jižní Moravy Hrajeme spolu Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Jihomoravský kraj
NeopharmaAutoPalace BrnoPojišťovna VZPDIVERSE DevelopKrematorium zvířat BrnoAutobusová doprava HliněnskýJUMPPARKCHILLárnaSmartLifeVOLANSKY fashionSportareál DružstevníPepsi colaSmileOpticHsportBasket - obchodAtlas-mediaMolten3S.CZ4p3MRÁZ LÉČÍTSBGymnázium Slovanské nám.SOU ČichnovaJiskra KyjovSojky PelhřimovKP ŠlapaniceBK SKOKANISKB TišnovTV Brno 1Brněnský DeníkKam za sportem v Brně?

Dlouho vyrovnaný souboj

Na poměry v české lize mělo utkání 12. kola mezi KP s obhájkyněmi titulu z USK nečekaně vyrovnaný průběh. Vzhledem k tomu, že ve 27. min. svítil na tabuli ještě stav 50:52, je konečný výsledek 66:87 pro dobře hrající Brňanky příliš krutý. S málokým v ŽBL se USK vystřídá 11x ve vedení...


Hostující trenérka Hejková musela naplno využívat své hvězdy, např. slavná Američanka Bonner si zahrála 34 minut! Zpočátku to byl bezstarostný basketbal, padalo hodně košů. Ve druhé čtvrtině začaly domácí hráčky kupit chyby a euroligový soupeř je pochopitelně trestal, navíc pod košem úřadovalo hvězdné trio pivotů Bonner, Režan a Zahui (dohromady nastřílely do přestávky 35 bodů). 


Atmosféru na hřišti i v hale poznamenala srážka bývalých spoluhráček z Královky Burgrové a Xargay ve 20. min., po které Burgrová musela odjet do nemocnice. Vážné zranění domácí opory Brňanky po změně stran vyburcovalo, jejich bojovnost přinesla ovoce ve třetí části, kterou vyhrály 18:15. Jenže jim začaly ubývat síly a v závěru už favorit a tuzemský suverén zápas kontroloval.


Hlasy trenérů


David Zdeněk, trenér KP: "Naše hráčky odehrály velice slušné utkání, dlouho  s obhájkyněmi titulu držely krok a často i vedly. Trošku horší byly sudé čtvrtiny,v koncovce nás tížily problémy s rotací a teprve v této fázi se soupeř výrazněji prosazoval."


Natálie Hejková, trenérka USK: "Byl to dobrý basketbal, domácí hráčky měly řadu hezkých momentů a dlouho vzdorovaly. Mrzutá byla srážka Xargay a Burgrovou, snad nebudou následky tak zlé, jak se v prvních okamžicích zdálo. Máme početnou marodku a euroligové zápasy před sebou."


KP Brno - ZVVZ USK Praha 66:87 (24:24, 35:46, 53:61)


Body: Jandová (3 trojky) a Šujanová 14, Satoranská 13, Kopecká a Burgrová 8, Andělová 5, Holubová a Lančová 2 - Bonner 21, Režan 17, Zahui 16, fauly: 18:17, TH: 11/9:14/9, trojky: 7:4, rozhodčí Kapaňa, Lukeš, Zatloukal, 650 diváků.


Článek brněnského Deníku s fotogalerií _ ZDE: https://brnensky.denik.cz/ostatni_region/obrazem-kp-brno-potrapilo-usk-praha-mistr-ale-vyhru-urval-20171210.html

Dlouho vyrovnaný souboj