ŽBL 2019/2020
Nejbližší domácí utkání
KP BRNO - 3. místo
Soutěž byla předčasně ukončena...!
Děkujeme za podporu a přejeme všem pevné zdraví
ŽBL - Ženská basketbalová liga ČP Nilfisk FIBA Europe - oficiální stránky Evropské basketbalové federace Euro Cup ČBF - Česká basketbalová federace ČBFJM - Česká basketbalová federace Jižní Moravy Hrajeme spolu Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Jihomoravský kraj
NeopharmaAutoPalace BrnoPojišťovna VZPDIVERSE DevelopKrematorium zvířat BrnoAutobusová doprava HliněnskýJUMPPARKCHILLárnaSmartLifeVOLANSKY fashionSportareál DružstevníPepsi colaSmileOpticHsportBasket - obchodAtlas-mediaMolten3S.CZ4p3MRÁZ LÉČÍTSBGymnázium Slovanské nám.SOU ČichnovaJiskra KyjovSojky PelhřimovKP ŠlapaniceBK SKOKANISKB TišnovTV Brno 1Brněnský DeníkKam za sportem v Brně?

Madden se vrací do Brna

Tahákem předvánočního 13. kola ŽBL bude souboj KP Brno se Slavií. Oba celky se perou o špici tabulky, Pražanky jsou třetí, družstvo KP páté. V září uspěla Slavia po těsné výhře 73:69.


Brňanky tedy mají protivníkovi co oplácet, ale vzhledem ke zranění opor Burgrové a Prokešové to budou mít složité. "Každá z našich hráček musí předvést nadstandard," burcuje královopolský kouč David Zdeněk.


Hostující tým zatím prohrál jen třikrát - s Žabinami, Hradcem Králové a USK. Slavie těží ze stabilních výkonů Američanek Madden (na jaře táhla KP k ligovému bronzu), Bellock (třetí nejlepší střelkyně ŽBL s průměrem 19,17 b.) a Russell, Slovenky Felixové, Pudlákové a Sedláčkové. Dojde i na souboj sester Andělových, domácí Gabriely s hostující Andreou.


Ve středu se oba soupeři zapojili do 3. kola ČP, Slavia si snadno poradila s druholigovou Spartou a KP s Ostravou. Očekávaná bitva v hale Vodova začíná v sobotu v 15.30, držitelé permanentek na jakýkoliv brněnský sport mají vstup zdarma. Vytvoříme našim hráčkám to pravé domácí prostředí v posledním utkání tohoto veleúspěšného roku? Kénik DO-TO-HO...!!!


V neděli se v Králově Poli budou hrát také dvě derby se Žabinami - extraligové kadetky od 11 a béčka v 1.lize žen od 13.30 hod. (v sobotu v Žabinách nastoupí kadetky ve 13:30 a béčka v 18:30...!).


Zajímavý rozhovor brněnského Deníku s Ilonou Burgrovou - ZDE: https://brnensky.denik.cz/ostatni_region/nos-mam-pry-zlomeny-hezky-usmiva-se-basketbalistka-burgrova-20171215.html

Madden se vrací do Brna