ŽBL sezóna 2018/19
Nejbližší domácí utkání
sobota 23.2. 15:30
KP BRNO - Loko Trutnov
Oplatíme soupeři porážku z Krkonoš? Kénik DO-TO-HO
ŽBL - Ženská basketbalová liga ČP Nilfisk FIBA Europe - oficiální stránky Evropské basketbalové federace Euro Cup ČBF - Česká basketbalová federace ČBFJM - Česká basketbalová federace Jižní Moravy Hrajeme spolu Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Statutární město Brno
Činnost klubu finančně podporuje
statutární město Brno
MŠMTSPPAutosklo RogerRAPA BzenecEKONaga24Milan TřískaJerseyPEAK - PRO TENAXPřemysl VESELÝFIRESTA-FišerPojišťovna VZPAutoPalace BrnoTOP1TAXIKAP CZH BOOKRádio BEAT
Jihomoravský kraj
Řemeslný pivovar MoraviaMetrostavNeopharmaDIVERSE DevelopKrematorium zvířat BrnoAutobusová doprava HliněnskýJUMPPARKCHILLárnaSmartLifeVOLANSKY fashionPavlovín - WINE BARSportareál DružstevníPepsi colaHsportFrench CIDERBasket - obchodAtlas-mediaMolten3S.CZ4p3MRÁZ LÉČÍOZZAKOVA ruční myčkaBrněnský DeníkTV Brno 1TSBGymnázium Slovanské nám.SOU ČichnovaJiskra KyjovSojky PelhřimovKP ŠlapaniceBK SKOKANISKB Tišnov

Satoranská se vrací

Do pěti dnů je natažený program 15. kola ŽBL, družstvo KP se představí v neděli v Mladé Boleslavi (17). V souboji pátých Brňanek se sedmou Slovankou je hostující tým favoritem, ale v obvykle studené mladoboleslavské hale je třeba nic nepodcenit.


Do důvěrně známého prostředí se vrací opora KP Satoranská, ktrerá v barvách Slovanky začínala svoji ligovou kariéru. V posledních sedmi utkáních trefila dvouciferný počet bodů a tak na ni domácí budou určitě dávat pozor.


"Slovanka je nevyzpytatelný soupeř, má už stabilizovaný kádr, nebude to v neděli jednoduché," tuší trenér KP David Zdeněk. Mladá Boleslav má na soupisce řadu nadějí, nicméně spoléha na ostřílené Harapesovou, Motyčákovou, Novotnou, Rybovou a Američanky King a Middleton. V říjnovém 4. kole ŽBL zvítězily Brňanky nad Slovankou 74:54. 


Vzhledem k tomu, že B tým KP v 1.lize čekají o víkendu v hale Vodova tři těžké zápasy (v pátek od 19.45 Aritma - dohrávka, v sobotu od 14.00 Pečky a v neděli od 9.30 Pardubice), pomohou i basketbalistky áčka (Kopecká, Beránková, Andělová, Lančová, Dudáčková a Holubová).


Takže fanoušci se mohou vypravit do Králova Pole na zajímavý ženský basketbal, byť se tentokrát nebude bojovat o body v ŽBL. A navíc kadetky čekají dva důležité extraligové souboje: v sobotu s Chomutovem (12) a v neděli se Slovankou (11.30).

Satoranská se vrací