ŽBL 2019/2020
Nejbližší domácí utkání
KP BRNO - 3. místo
Soutěž byla předčasně ukončena...!
Děkujeme za podporu a přejeme všem pevné zdraví
ŽBL - Ženská basketbalová liga ČP Nilfisk FIBA Europe - oficiální stránky Evropské basketbalové federace Euro Cup ČBF - Česká basketbalová federace ČBFJM - Česká basketbalová federace Jižní Moravy Hrajeme spolu Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Jihomoravský kraj
NeopharmaAutoPalace BrnoPojišťovna VZPDIVERSE DevelopKrematorium zvířat BrnoAutobusová doprava HliněnskýJUMPPARKCHILLárnaSmartLifeVOLANSKY fashionSportareál DružstevníPepsi colaSmileOpticHsportBasket - obchodAtlas-mediaMolten3S.CZ4p3MRÁZ LÉČÍTSBGymnázium Slovanské nám.SOU ČichnovaJiskra KyjovSojky PelhřimovKP ŠlapaniceBK SKOKANISKB TišnovTV Brno 1Brněnský DeníkKam za sportem v Brně?

Výhra s malou komplikací

V posledním utkání 15. kola ŽBL  si celek KP poradil v neděli v Mladé Boleslavi se Slovankou 76:58. Brňanky tak potvrdily roli favorita a v tabulce se drží na páté příčce.


Brňanky vlétěly do zápasu s jasným cílem ukázat rychle protivníkovi, kdo bude pánem na hřišti (13:26). Jenže jejich počáteční elán začal opadávat, domácí basketbalistky trefily čtyři trojky (29:29) a bylo zaděláno na dramatický druhý poločas.


Ve třetí čtvrtině ale hostující tým zabral, trpělivě navyšoval náskok a další šanci na lepší výsledek už umdlévající  Slovance neposkytl. "Opět jsme připustili, aby se hrálo ve vlnách. Jasně vedeme, ale místo aby se soupeř dorazil, tak mu dáme prostor na vzpamatování. Občas nám dělala potíže specifická obrana Slovanky," zhodnotil zápas hostující trenér David Zdeněk. 


Slovanka MB - KP Brno 58:76 (10:22, 32:37, 45:57)


Body: Harapesová 13 (všechny z TH), King 11, Novotná 10- Burgrová 16, Satoranská 12, Šujanová, Beránková a Jandová 11, Remenárová 7, Andělová 5, Koppecká 2, Lančová 1, fauly: 21:24, TH: 27/20:21/14, trojky: 6:6, rozhodčí Jeřáb, Záruba, Vošahlík, 100 diváků. 

Výhra s malou komplikací