ŽBL 2019/2020
Nejbližší domácí utkání
KP BRNO - 3. místo
Soutěž byla předčasně ukončena...!
Děkujeme za podporu a přejeme všem pevné zdraví
ŽBL - Ženská basketbalová liga ČP Nilfisk FIBA Europe - oficiální stránky Evropské basketbalové federace Euro Cup ČBF - Česká basketbalová federace ČBFJM - Česká basketbalová federace Jižní Moravy Hrajeme spolu Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Jihomoravský kraj
NeopharmaAutoPalace BrnoPojišťovna VZPDIVERSE DevelopKrematorium zvířat BrnoAutobusová doprava HliněnskýJUMPPARKCHILLárnaSmartLifeVOLANSKY fashionSportareál DružstevníPepsi colaSmileOpticHsportBasket - obchodAtlas-mediaMolten3S.CZ4p3MRÁZ LÉČÍTSBGymnázium Slovanské nám.SOU ČichnovaJiskra KyjovSojky PelhřimovKP ŠlapaniceBK SKOKANISKB TišnovTV Brno 1Brněnský DeníkKam za sportem v Brně?

První vrchol v Nymburce

Už tuto neděli se rozběhne v Nymburce jeden z vrcholů letošní ženské basketbalové sezony. Do Sportovního centra ČUS se sjedou čtyři účastníci Nilfisk Final4 ČP. Týmy se nejprve utkají v nedělním semifinále, které bylo už před měsícem rozlosováno v sídle titulárního partnera Českého poháru společnosti Nilfisk.


Poražení semifinalisté se pak utkají o den později v zápase o třetí místo a vítězové si to rozdají o titul šampiona. Obě semifinále budou letos velice zajímavá a soutěž má obecně pro týmy velkou atraktivitu kvůli neúčasti suveréna ŽBL ZVVZ USK Praha. Šanci na zisk ČP mají všechny čtyři účastnické týmy.


Kdo se na Nilfisk Final4 probojoval? Kromě Nymburka, který díky pořádání turnaje nemusel projít předchozími koly, budou na Final4 bojovat ještě hráčky Hradce Králové a dvou brněnských týmů Žabin a KP.


Extrémně zajímavé bude už první semifinále, které se uskuteční v neděli od 15 hodin. V něm se dočkají fanoušci brněnského derby mezi Žabinami a KP, což je zároveň i repríza loňského finále poháru. Žabiny jsou obhájkyněmi z minulého roku, ale rozhodně je nečeká nic lehkého, protože svůj jediný vzájemný duel v této sezoně s KP jasně prohrály. Určitě chtějí ale soupeři porážku vrátit a znovu zabojovat o pohár, stejně jako o odměnu pro vítěze, která byla letos navýšena na sto tisíc korun.


I druhý nedělní duel, jenž začne v 18 hodin bude mít velký náboj. Dojde v něm na střet druhého s třetím týmem tabulky ŽBL, když se domácí Nymburk pokusí v letošní sezoně i podruhé zdolat Hradec. Lvice na konci října podlehly Středočeškám 60:65, i když ještě před poslední čtvrtinou vedly o šest bodů. Navíc je tento duel reprízou finále zpřed dvou let, kdy byl vítězem poháru Nymburk. Ten je zřejmě papírovým favoritem, protože všechny účastníky Final4 dokázal letos v domácím prostředí porazit.


Velkým lákadlem je i televizní pokrytí Nilfisk Final4. Semifinálové zápasy, stejně jako duel o třetí místo, bude přenášet živě server TVCOM.cz, kde budou zápasy snímány třemi kamerami, s komentářem a poločasovým studiem. Finálový duel pak budou moci fanoušci sledovat živě na webu České televize.


Pro více informací sledujte web http://www.basketbalovypohar.cz

První vrchol v Nymburce