ŽBL 2019/2020
Nejbližší domácí utkání
KP BRNO - 3. místo
Soutěž byla předčasně ukončena...!
Děkujeme za podporu a přejeme všem pevné zdraví
ŽBL - Ženská basketbalová liga ČP Nilfisk FIBA Europe - oficiální stránky Evropské basketbalové federace Euro Cup ČBF - Česká basketbalová federace ČBFJM - Česká basketbalová federace Jižní Moravy Hrajeme spolu Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Jihomoravský kraj
NeopharmaAutoPalace BrnoPojišťovna VZPDIVERSE DevelopKrematorium zvířat BrnoAutobusová doprava HliněnskýJUMPPARKCHILLárnaSmartLifeVOLANSKY fashionSportareál DružstevníPepsi colaSmileOpticHsportBasket - obchodAtlas-mediaMolten3S.CZ4p3MRÁZ LÉČÍTSBGymnázium Slovanské nám.SOU ČichnovaJiskra KyjovSojky PelhřimovKP ŠlapaniceBK SKOKANISKB TišnovTV Brno 1Brněnský DeníkKam za sportem v Brně?

Poslední překážka: Hradec Králové!

Finále letošního ročníku Nilfisk Final4 poháru žen si v nymburském Sportovním centru zahraje KP Brno. Čtvrtý celek tabulky ŽBL zdolal v brněnském derby tým Žabin jasně 71:38. Vítěz se střetne v pondělní bitvě o cennou trofej s Hradcem Králové (18), který si poměrně snadno 84:68 poradil s rozklíženým Nymburkem.


První čtvrtina zápasu byla ve znamení nervozity z důležitosti utkání. Oba týmy se střelecky trápily a k vidění byly místo pěkných akcí spíše ztráty a minuté střely. Do prvního většího vedení utekly hráčky KP, které za stavu 6:8 daly sedm bodů v řadě a získaly pětibodový náskok. Svěřenkyně Davida Zdeňka pokračovaly v dobrém výkonu a po trojce Andělové těsně před sirénou utekly na 19:11.


Byl to náznak, jak bude vypadat zbytek zápasu. Královo Pole za hlasité podpory několika desítek nejvěrnějších fanoušků přidávalo koš za košem a Žabinám se vůbec nedařilo kontrovat. Loňský obhájce se nemohl prosadit střelecky a hodně ztrácel i v doskakování. Rozehrávačkám KP se dařilo rozebírat obranu soupeřek a připravovat pozice pro pivotky. Jeden ze životních zápasů hrála jedenadvacetiletá rozehrávačka Gabriela Andělová, která jen za první půli nastřádala devět bodů a po čtyřech doskocích a asistencích.


Poločasové vedení KP se zastavilo na dvaadvaceti bodech a podobný obrázek měl duel i po přestávce. Žabinám se podařilo nastřílet za třetí čtvrtinu pouze šest bodů a v závěru utkání už pak oba trenéři spíše šetřili síly hráček na zítřejší duely o třetí místo a na FINÁLE...!


Žabiny – KP Brno 38:71 (11:19, 19:41, 25:57)


Body: Křivánková 11, Švrdlíková 9, Hausknechtová 8, Bays 3, Buzov, Vacková a Stoupalová po 2, Šoukalová 1, Adamcová, Galíčková, Tomancová 0 – Andělová 18, Burgrová 17, Beránková 11, Satoranská 8, Šujanová 6, Remenárová 5, Verlíková 3, Holubová 2, Kopecká 1, Dudáčková 0. Fauly: 20:16, TH: 11/8:21/16, trojky: 0:7, 300 diváků, řídili Kučera, Salvert, Baudyš.


Hlasy po utkání


David Zdeněk (trenér KP Brno): „Neřekl bych, že to byl snadný zápas. Žabiny bojovaly, kousaly a úvod byl podle očekávání nervózní. My se z toho naštěstí oklepali první a začali jsme hrát svou hru. Začali jsme velmi dobře bránit, zamknuli jsme prostor kolem koše, což byla cesta k dnešnímu vítězství. Nedostali jsme nakonec ani 40 bodů. Holky do toho daly spoustu energie, zápas bolel, byla tam spousta zákroků na hranici, ale zvládli jsme to a holkám za to děkuju.“


Viktor Pruša (trenér Žabiny Brno): „Ten výsledek není ani tak těžkou ranou, spíš je to strašná škoda, protože jsme se mohli po roce opět dostat do finále. Tým jsme na to rozhodně měli a vím, co jsme schopní hrát. Dnes jsme ale nebyli schopní – a je to stejný problém, jaký jsme měli ve vzájemném ligovém zápase -, se vyrovnat s agresivitou soupeře. Ta byla enormní a my neměli ani jedno jednoduché uvolnění, žádný osobní souboj nebyl jednoduchý a nám se tím v podstatě od začátku zápasu rozpadla koncepce hry v útoku. Nedokázali jsme se dostat do našich akcí, a naopak naše obrana nebyla dostatečně agresivní a chyběl nám tak i rychlý protiútok, na kterém máme hru postavenou. Nem ěli jsm e se tak čím chytnout, a když se přidalo špatné procento střelby z nekomfortních pozic, ten výsledek byl nakonec krutý.“


Gabriela Andělová (rozehrávačka KP Brno): „V rozhodující první půlce jsme se zvládly vyrovnat s nátlakovou obranou Žabin, líp jsme doskakovaly a měly jsme vyšší úspěšnost střelby. Přišlo mi, že ve druhé půli už to Žabiny trochu odevzdaly, nepadaly jim jednoduché koše i střely z dálky a my byly lepší, vycházely nám i protiútoky a další věci.“

Poslední překážka: Hradec Králové!