ŽBL 2019/2020
Nejbližší domácí utkání
KP BRNO - 3. místo
Soutěž byla předčasně ukončena...!
Děkujeme za podporu a přejeme všem pevné zdraví
ŽBL - Ženská basketbalová liga ČP Nilfisk FIBA Europe - oficiální stránky Evropské basketbalové federace Euro Cup ČBF - Česká basketbalová federace ČBFJM - Česká basketbalová federace Jižní Moravy Hrajeme spolu Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Jihomoravský kraj
NeopharmaAutoPalace BrnoPojišťovna VZPDIVERSE DevelopKrematorium zvířat BrnoAutobusová doprava HliněnskýJUMPPARKCHILLárnaSmartLifeVOLANSKY fashionSportareál DružstevníPepsi colaSmileOpticHsportBasket - obchodAtlas-mediaMolten3S.CZ4p3MRÁZ LÉČÍTSBGymnázium Slovanské nám.SOU ČichnovaJiskra KyjovSojky PelhřimovKP ŠlapaniceBK SKOKANISKB TišnovTV Brno 1Brněnský DeníkKam za sportem v Brně?

Rozhodla šňůra KP

Předehrávané utkání 20. kola ŽBL skončilo podle předpokladů, tým KP Brno si poradil s Trutnovem 80:58. Bojovné Východočešky se ale držely, nevyšla jim v podstatě jen druhá desetiminutovka, v ostatních čtvrtinách byly rovnocenným soupeřem. 


Domácí družstvo se odpoutalo maximálně na 25 bodů (53:28) po 14 bodové šňůře. Když Brňanky zabraly v obraně, tak se to projevilo na výsledku. Nicméně trenér Zdeněk hráčkám vytýkal i chyby v defenzívě, po nich Trutnov dával laciné koše. Favorizovaný celek KP měl však zápas pod kontrolou, pouze v úvodu trochu napínal diváky (5:12).  


Hlasy po utkání


David Zdeněk, trenér KP : "Zápasy se slabšími soupeři odehráváme jako přes kopírák. Neumíme se od začátku dostat do tempa jako v těžkých utkáních a potom je třeba vynaložit zbytečně mnoho sil. Přesto věřím, že na oba důležité nadcházející zápasy v Nymburku a se Žabinami se podaří tým dobře připravit."


Petr Kapitulčin, trenér Trutnova: "Zasloužené vítězství favorita. Rozhodl závěr druhé čtvrtiny a prvních pět minut po přestávce. Byli jsme až do finiše vyrovnaným soupeřem, ale síly nám stačily jen korigování skóre."


KP Brno - Trutnov 80:58 (20:15, 39:25, 59:41)


Body: Remenárová 16, Ursu 14, Satoranská 11, Andělová 10, Burgrová 8, Lančová a Šujanová 6, Jandová 4, Holubová 3, Kopecká 2 - Kozumplíková 15, Rylichová 13, Perkins 7, fauly: 15:20, TH: 16/11:12/10, trojky: 5:6, rozhodčí Večeřa, Zatloukal a Vyplel, 300 diváků.

Rozhodla šňůra KPRozhodla šňůra KPRozhodla šňůra KPRozhodla šňůra KPRozhodla šňůra KP