ŽBL sezóna 2018/19
Nejbližší domácí utkání
sobota 23.2. 15:30
KP BRNO - Loko Trutnov
Oplatíme soupeři porážku z Krkonoš? Kénik DO-TO-HO
ŽBL - Ženská basketbalová liga ČP Nilfisk FIBA Europe - oficiální stránky Evropské basketbalové federace Euro Cup ČBF - Česká basketbalová federace ČBFJM - Česká basketbalová federace Jižní Moravy Hrajeme spolu Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Statutární město Brno
Činnost klubu finančně podporuje
statutární město Brno
MŠMTSPPAutosklo RogerRAPA BzenecEKONaga24Milan TřískaJerseyPEAK - PRO TENAXPřemysl VESELÝFIRESTA-FišerPojišťovna VZPAutoPalace BrnoTOP1TAXIKAP CZH BOOKRádio BEAT
Jihomoravský kraj
Řemeslný pivovar MoraviaMetrostavNeopharmaDIVERSE DevelopKrematorium zvířat BrnoAutobusová doprava HliněnskýJUMPPARKCHILLárnaSmartLifeVOLANSKY fashionPavlovín - WINE BARSportareál DružstevníPepsi colaHsportFrench CIDERBasket - obchodAtlas-mediaMolten3S.CZ4p3MRÁZ LÉČÍOZZAKOVA ruční myčkaBrněnský DeníkTV Brno 1TSBGymnázium Slovanské nám.SOU ČichnovaJiskra KyjovSojky PelhřimovKP ŠlapaniceBK SKOKANISKB Tišnov

Rozhodla šňůra KP

Předehrávané utkání 20. kola ŽBL skončilo podle předpokladů, tým KP Brno si poradil s Trutnovem 80:58. Bojovné Východočešky se ale držely, nevyšla jim v podstatě jen druhá desetiminutovka, v ostatních čtvrtinách byly rovnocenným soupeřem. 


Domácí družstvo se odpoutalo maximálně na 25 bodů (53:28) po 14 bodové šňůře. Když Brňanky zabraly v obraně, tak se to projevilo na výsledku. Nicméně trenér Zdeněk hráčkám vytýkal i chyby v defenzívě, po nich Trutnov dával laciné koše. Favorizovaný celek KP měl však zápas pod kontrolou, pouze v úvodu trochu napínal diváky (5:12).  


Hlasy po utkání


David Zdeněk, trenér KP : "Zápasy se slabšími soupeři odehráváme jako přes kopírák. Neumíme se od začátku dostat do tempa jako v těžkých utkáních a potom je třeba vynaložit zbytečně mnoho sil. Přesto věřím, že na oba důležité nadcházející zápasy v Nymburku a se Žabinami se podaří tým dobře připravit."


Petr Kapitulčin, trenér Trutnova: "Zasloužené vítězství favorita. Rozhodl závěr druhé čtvrtiny a prvních pět minut po přestávce. Byli jsme až do finiše vyrovnaným soupeřem, ale síly nám stačily jen korigování skóre."


KP Brno - Trutnov 80:58 (20:15, 39:25, 59:41)


Body: Remenárová 16, Ursu 14, Satoranská 11, Andělová 10, Burgrová 8, Lančová a Šujanová 6, Jandová 4, Holubová 3, Kopecká 2 - Kozumplíková 15, Rylichová 13, Perkins 7, fauly: 15:20, TH: 16/11:12/10, trojky: 5:6, rozhodčí Večeřa, Zatloukal a Vyplel, 300 diváků.

Rozhodla šňůra KPRozhodla šňůra KPRozhodla šňůra KPRozhodla šňůra KPRozhodla šňůra KP