ŽBL sezóna 2018/19
Nejbližší domácí utkání
sobota 23.2. 15:30
KP BRNO - Loko Trutnov
Oplatíme soupeři porážku z Krkonoš? Kénik DO-TO-HO
ŽBL - Ženská basketbalová liga ČP Nilfisk FIBA Europe - oficiální stránky Evropské basketbalové federace Euro Cup ČBF - Česká basketbalová federace ČBFJM - Česká basketbalová federace Jižní Moravy Hrajeme spolu Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Statutární město Brno
Činnost klubu finančně podporuje
statutární město Brno
MŠMTSPPAutosklo RogerRAPA BzenecEKONaga24Milan TřískaJerseyPEAK - PRO TENAXPřemysl VESELÝFIRESTA-FišerPojišťovna VZPAutoPalace BrnoTOP1TAXIKAP CZH BOOKRádio BEAT
Jihomoravský kraj
Řemeslný pivovar MoraviaMetrostavNeopharmaDIVERSE DevelopKrematorium zvířat BrnoAutobusová doprava HliněnskýJUMPPARKCHILLárnaSmartLifeVOLANSKY fashionPavlovín - WINE BARSportareál DružstevníPepsi colaHsportFrench CIDERBasket - obchodAtlas-mediaMolten3S.CZ4p3MRÁZ LÉČÍOZZAKOVA ruční myčkaBrněnský DeníkTV Brno 1TSBGymnázium Slovanské nám.SOU ČichnovaJiskra KyjovSojky PelhřimovKP ŠlapaniceBK SKOKANISKB Tišnov

Pevná obrana Žabin

Po roce se ve čtvrtfinále ŽBL opět potkávají brněnské celky, série na tři výhry startuje ve středu v hale Vodova (17.30). Po základní části třetí KP hostí šesté Žabiny, termíny jsou dále sobota, úterý a případně čtvrtek 28. či sobota 31.3., domácí prostředí se střídá po každém zápase.


V aktuální sezoně se oba týmy střetly třikrát, dvakrát v lize a jednou ve Final 4 ČP, vždy se radovaly basketbalistky KP. Poslední sobotní duel (68:57) byl nejvyrovnanější, Žabiny vycenily zuby a naznačily, že budou favorita trápit. Mohou se odrazit z dobré obrany, po suveréním USK obdržely ve 22 kolech nejméně bodů, v průměru pouhých 62! 


Série na jaře 2017 skončila jasně pro KP 3:0 a nasměrovala tým k bronzové medaili. Žabiny (dříve Handicap) se dvěma cizinkami v sestavě se však postupně přiblížily tuzemské špičce, dokázaly v sezoně 2017/18 zdolat Slavii i Hradec Králové. 


Podle sázkových kanceláří se čeká ve čtvrtfinále největší boj mezi Hradcem a Slavií, není pochyb o úspěchu USK nad Karlovými Vary a Nymburku nad Slovankou. Favoritem derby je KP, nicméně play off je nová soutěž s různými úskalími, a tak je třeba být obezřetní, nic neponechat náhodě, využít svých herních předností a zvládnout bitvu o Brno.


Po skončení basketbalu bude ve 20:00 následovat druhý čtvrtfinálový zápas extraligy futsalu Helas Brno - Chrudim a basketbaloví příznivci na něj mají vstup zdarma, stejně jako futsaloví na brněnské derby.


Kénik a Helas DO-TO-HO...!

Pevná obrana Žabin