ŽBL 2019/2020
Nejbližší domácí utkání
KP BRNO - 3. místo
Soutěž byla předčasně ukončena...!
Děkujeme za podporu a přejeme všem pevné zdraví
ŽBL - Ženská basketbalová liga ČP Nilfisk FIBA Europe - oficiální stránky Evropské basketbalové federace Euro Cup ČBF - Česká basketbalová federace ČBFJM - Česká basketbalová federace Jižní Moravy Hrajeme spolu Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Jihomoravský kraj
NeopharmaAutoPalace BrnoPojišťovna VZPDIVERSE DevelopKrematorium zvířat BrnoAutobusová doprava HliněnskýJUMPPARKCHILLárnaSmartLifeVOLANSKY fashionSportareál DružstevníPepsi colaSmileOpticHsportBasket - obchodAtlas-mediaMolten3S.CZ4p3MRÁZ LÉČÍTSBGymnázium Slovanské nám.SOU ČichnovaJiskra KyjovSojky PelhřimovKP ŠlapaniceBK SKOKANISKB TišnovTV Brno 1Brněnský DeníkKam za sportem v Brně?

Série začala překvapením

Nejméně povedený zápas v tomto ročníku ŽBL mají za sebou hráčky KP. Jejich slabá chvilka přišla zrovna ve čtvrtfinále play off, v brněnském derby nestačily na Žabiny a prohrály v úvodním duelu série 53:61. 


V hale Vodova to vypadalo, jakoby se domácí basketbalistky sešly poprvé v sezoně, marně se hledaly přihrávkami, za poločas nasbíraly 16 ztrát. Okénka v obraně trpělivý soupeř nemilosrdně trestal a tak stav 24:36 vystihoval dění na hřišti.


Po přestávce se čekal obrat, a ten přišel. Tým KP zvýšil pohyb, hrál odpovědněji a po dvanáctibodové šňůře  (49:43) to vypadalo, že se utkání dostává do očekávaných kolejí. Jenže to byl ze strany favorita pouze záblesk, v poslední desetiminutovce domácí družstvo zaznamenalo pouze 4 body, a to samozřejmě na výhru nestačilo.


Příležitost k nápravě mají basketbalistky KP v sobotu na Rosničce. "Play off je o srdci, o nasazení. Soupeř co naznačil v sobotu v posledním kole základní části, to předvedl i teď ve středu. Nepoučili jsme se a nechali Žabiny rozehrát, dobrou defenzívou rozbily naši hru a my jsme se dostali pod deku," hodnotil nepovedené představení svého družstva trenér KP David Zdeněk.


Přitom po třetí čtvrtině to vypadalo, že  se karta obrací. "Jenže ve závěru jsme úplně ztratili odvahu hrát do koše, v podstatě jsme vůbec neútočili a jen alibisticky na něco čekali," dodal domácí kouč.


KP Brno - Žabiny 53:61 (17:16, 28:38, 49:45)


Body: Šujanová 18, Beránková 11, Burgrová 7, Andělová 5, Remenárová 4, Kopecká a Satoranská 3, Ursu 2 - Vacková 18, Adamcová 11, Švrdlíková a Bays 9, fauly: 19:16, TH: 7/4:18/14, trojky: 7:5, rozhodčí Komprs, Lukeš, Kovář, 550 diváků. Stav série: 0:1.

Série začala překvapenímSérie začala překvapenímSérie začala překvapenímSérie začala překvapenímSérie začala překvapením