ŽBL 2019/20
Nejbližší domácí utkání
1.2. 15:30
KP BRNO - BK Žabiny Brno, hala Vodova (stará...!)
25.1. 14:00 KP BRNO - BK Žabiny, F4 ČP Kutná Hora
ŽBL - Ženská basketbalová liga ČP Nilfisk FIBA Europe - oficiální stránky Evropské basketbalové federace Euro Cup ČBF - Česká basketbalová federace ČBFJM - Česká basketbalová federace Jižní Moravy Hrajeme spolu Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Jihomoravský kraj
NeopharmaAutoPalace BrnoPojišťovna VZPDIVERSE DevelopKrematorium zvířat BrnoAutobusová doprava HliněnskýJUMPPARKCHILLárnaSmartLifeVOLANSKY fashionSportareál DružstevníPepsi colaSmileOpticHsportBasket - obchodAtlas-mediaMolten3S.CZ4p3MRÁZ LÉČÍTSBGymnázium Slovanské nám.SOU ČichnovaJiskra KyjovSojky PelhřimovKP ŠlapaniceBK SKOKANISKB TišnovTV Brno 1Brněnský DeníkKam za sportem v Brně?

Kdo získá mečbol?

Ve čtvrtinále ŽBL přituhuje, v Brně se v úterý bude hrát o mečbol. V derby je stav 1:1, když si ani jeden tým nepodržel výhodu vlastního prostředí. V hale Vodova se hraje od 17.30.


Z pohledu KP zatím družstvo zahrálo podle představ trenéra v tak polovině z celkem osmi odehraných čtvrtin. "Série je velice tvrdá a je o obranách. V sobotu se projevilo, že Žabiny hrály v menší rotaci," upozornil kouč KP David Zdeněk.


Trenér Žabin Viktor Pruša raději vzpomíná na středeční než sobotní derby. "Nic se po druhém ztraceném utkání pro nás neděje. Pokud jsme byli schopni na půdě Králova Pole zvítězit, nevidím důvod, proč bychom neměli vyhrát zápas číslo tři!"


Samozřejmě, že basketbalistkám KP způsob, jak zvládly zápas na Rosničce pozvedl sebevědomí. Družstvo se semknulo a našlo v sobě energii na zvrat. Což může být pro zbytek série (úterý, čtvrtek a případně sobota) rozhodující!


Čtvrtfinálovou sérii zatím zdobí fantastická atmosféra v hledišti, i přes netradiční úterní termín se v hale Vodova očekává opět vysoká návštěva a bouřlivá kulisa. Podpořit domácí královopolanky se tentokrát chystá také spřátelený fanklub z Podolí a příznivci od Škrdlovic, přes Hrušovany až po Viničné Šumice...


Kénik DO-TO-HO...!

Kdo získá mečbol?