ŽBL 2019/2020
Nejbližší domácí utkání
KP BRNO - 3. místo
Soutěž byla předčasně ukončena...!
Děkujeme za podporu a přejeme všem pevné zdraví
ŽBL - Ženská basketbalová liga ČP Nilfisk FIBA Europe - oficiální stránky Evropské basketbalové federace Euro Cup ČBF - Česká basketbalová federace ČBFJM - Česká basketbalová federace Jižní Moravy Hrajeme spolu Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Jihomoravský kraj
NeopharmaAutoPalace BrnoPojišťovna VZPDIVERSE DevelopKrematorium zvířat BrnoAutobusová doprava HliněnskýJUMPPARKCHILLárnaSmartLifeVOLANSKY fashionSportareál DružstevníPepsi colaSmileOpticHsportBasket - obchodAtlas-mediaMolten3S.CZ4p3MRÁZ LÉČÍTSBGymnázium Slovanské nám.SOU ČichnovaJiskra KyjovSojky PelhřimovKP ŠlapaniceBK SKOKANISKB TišnovTV Brno 1Brněnský DeníkKam za sportem v Brně?

KP je v semifinále!

Velikonoce budou v Brně bez ženského basketbalu, případné rozhodující derby v play off ŽBL se hrát v sobotu nemusí. Čtvrtfinále mezi Žabinami a KP totiž skončilo ve čtvrtek na Rosničce, hostující celek vyhrál 70:61, celou sérii 3:1! a může se těšit na semifinále s Nymburkem. To začíná ve středu u Labe ve Sportovním centru.


Družstvo KP nastoupilo s cílem zvládnout začátek a utlumit očekávaný nápor Žabin. Do stavu 2:10 hosté plnili plán, jenže soupeř nechtěl končit sezonu a otočil vývoj zápasu (23:17), obrana KP připomínala občas ementál. Nicméně poločasový stav 32:31 naznačoval velkou bitvu po změně stran.


Tři koše  Burgrové a Šujanové v úvodu třetí desetiminutovky (32:37) tým uklidnily, o malý náskok pěčovaly hráčky KP jako správné hospodářky. Nezmatkovaly, odpovídaly košem za koš. Žabiny se několikrát přiblížily (42:43, 60:66), vytaženou obranou získaly ve finiši několik míčů, ale na zvrat to v bouřlivé atmosféře nestačilo!


"V takových střetnutích rozhodují detaily. Třetí čtvrtinu jsme nyní prohráli 10:20, byla tam bodová šňůra KP, která se špatně dohání. A soupeř měl i 16 útočných doskoků," upozornil trenér Žabin Viktor Pruša.


"Hráli jsme více týmově a plnili pokyny trenéra," zhodnotila stručně vydřenou výhru hostující Veronika Remenárová. Kouč David Zdeněk si to určitě rád přečte... "Takové zápasy naše liga potřebuje, jen tak se mohou hráčky posunout dál. Prohrou v prvním utkání jsme si sérii trochu zkomplikovali, navíc klobouk dolů před Žabinami, často hrály i nad své možnosti."


Velkou postavou KP byla na zelený čtvrtek Edita Šujanová (20 bodů, 8 doskoků, 2 asistence, 5 přijatých faulů). "Edita to v rozhodujících chvílích vzala na sebe, ale ostatní jí míče dávali, což se ne vždy v sezoně dařilo," připomenul David Zdeněk.


V Králově Poli po loňském bronzu chtějí do finále a tak se trenér hned začal zamýšlet nad souboji s Nymburkem. "Užijeme si chvíle slávy, odpočineme si, urovnáme myšlenky a půjdeme na Nymburk. Ten bude skvěle připravený, vyhrál 3:0 nad Slovankou, má o něco delší čas na přípravu. Nevadí, my jsme fyzicky nadupaní, můžeme využít širší rotaci hráček. Ale bude to zase jiné než se Žabinami, tentokrát má výškovou převahu Nymburk." 


Žabiny - KP Brno 61:70 (15:15, 32:31, 42:51)


Body: Bays 13, Vacková a Adamcová 10 - Šujanová 20, Ursu 10, Beránková 9, Satoranská a Burgrová 7, Andělová a Remenárová 6, Kopecká 5, fauly: 18:17, TH: 15/10:15/13, trojky: 5:3, rozhodčí Matějek, Komprs a Večeřa, 350 diváků. Konečný stav série: 1:3.


Krátká reportáž České televize - ZDE: http://www.ceskatelevize.cz/sport/micove-sporty/basketbal/372088-ctvrtfinalove-deja-vu-brnenske-derby-opanovalo-kp/

KP je v semifinále!