ŽBL 2019/2020
Nejbližší domácí utkání
KP BRNO - 3. místo
Soutěž byla předčasně ukončena...!
Děkujeme za podporu a přejeme všem pevné zdraví
ŽBL - Ženská basketbalová liga ČP Nilfisk FIBA Europe - oficiální stránky Evropské basketbalové federace Euro Cup ČBF - Česká basketbalová federace ČBFJM - Česká basketbalová federace Jižní Moravy Hrajeme spolu Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Jihomoravský kraj
NeopharmaAutoPalace BrnoPojišťovna VZPDIVERSE DevelopKrematorium zvířat BrnoAutobusová doprava HliněnskýJUMPPARKCHILLárnaSmartLifeVOLANSKY fashionSportareál DružstevníPepsi colaSmileOpticHsportBasket - obchodAtlas-mediaMolten3S.CZ4p3MRÁZ LÉČÍTSBGymnázium Slovanské nám.SOU ČichnovaJiskra KyjovSojky PelhřimovKP ŠlapaniceBK SKOKANISKB TišnovTV Brno 1Brněnský DeníkKam za sportem v Brně?

Hezké vzpomínky na Nymburk

Do semifinále ŽBL se přes první kolo play off probojovaly první čtyři celky po dlouhodobé části, takže USK (1) hraje s Hradcem Králové (4) a Nymburk (2) s KP (3). Zatímco v první dvojici je jasným favoritem obhájce titulu USK, ve druhé lze očekávat tuhou bitvu mezi eurocupovými zástupci. Opět se hraje na tři výhry, vítězové postupují do finále, poražení hrají o bronz.


Brňanky se s Nymburkem střetly ve vyřazovací části před rokem, jenže nikoli v semifinále, ale v sérii o 3. místo. Z medailí se radovaly basketbalistky KP po celkovém výsledku 3:1. V této sezoně se oba konkurenti potkali dvakrát, Nymburk zvítězil v hale Vodova 80:74, naopak Brňanky nedávno uspěly u Labe 78:64. Na Sportovní centrum Nymburk mají vůbec dobré vzpomínky, vždyť v únoru zde vyhrály Nilfisk Final 4 ČP!


Ve středu (19) začíná ve Sportovní centru semifinále a Brňanky cítí šanci. Proti nim však vyběhne tým hvězd ŽBL: nejlepší střelkyně Vaughn (průměr 19,83 b.), druhá a sedmá nejlépe doskakující hráčka (Linskens a Chomenčuk) a v pořadí asistencí pátá Wells! Osu složenou z cizinek doplňují zejména trojkařka Huňková či rozehrávačka Mircová. Ve čtvrtfinále si Nymburk poradil se Slovankou 3:0, ale v prvním střetnutí (70:66) měl dost namále...  


Hráčky KP čeká jiný protivník než byly Žabiny. Nymburk má pod košem vyšší hráčky. "Musíme eliminovat útočný doskok soupeře, naopak naší zbraní může být větší rotace," uvažuje trenér KP David Zdeněk, který po krátkém odpočinku po čtvrtečním utkání s Žabinami naordinoval trénink i na Velikonoční pondělí.


Speciální motivaci mají Ursu a Verlíková, které v minulosti v Nymburku hrály a nyní se tedy postaví proti trenéru Danu Kuruczovi. Ten pochopitelně hodně zná Soniu Ursu. „Musíme si zase zvyknout, že Sonia najíždí, že má útočné doskoky a tímto směrem se musí ubírat naše obrana. Je třeba eliminovat především její útočné doskoky. Důležité je, že máme doma tři zápasy, což znamená, že musíme změnit situaci, že doma prohráváme a venku vyhráváme."


Na speciality z nymburské basketbalové kuchyně upozorňuje právě rumunská reprezentantka Ursu. "Soupeř má výborné individuality, k tomu klasické pivoty. Musíme je bránit týmově. Veřím našemu kolektivu a určitě předvedeme dobrý výkon." 


Druhý zápas série je na programu v sobotu v Brně od 15 h., třetí opět ve SC Nymburk 11.4., případné další dva 14.4. v hale Vodova a 16.4. ve středních Čechách.


Více před semifinálovou sérií v článku brněnského Deníku - ZDE: https://brnensky.denik.cz/ostatni_region/vyskova-prevaha-je-pryc-kralovo-pole-celi-v-semifinale-vytahlym-cizinkam-20180403.html?utm_source=poutaky&utm_medium=web&utm_campaign=poutak-300x300

Hezké vzpomínky na Nymburk