EUROCUP 2019/20
Nejbližší domácí utkání
středa 23.10.2019 18:00
KP BRNO (Česká repub.) - Botas SK Ankara (Turecko)
ŽBL 6. kolo neděle 20.10. 17:00 Žabiny - KP BRNO !
ŽBL - Ženská basketbalová liga ČP Nilfisk FIBA Europe - oficiální stránky Evropské basketbalové federace Euro Cup ČBF - Česká basketbalová federace ČBFJM - Česká basketbalová federace Jižní Moravy Hrajeme spolu Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Statutární město Brno
Činnost klubu finančně podporuje
statutární město Brno
Starez sportAutosklo RogerRAPA BzenecEKONaga24Milan TřískaJerseyPEAK - PRO TENAXRádio BEATMŠMTPřemysl VESELÝFIRESTA-FišerMetrostavDIRSGrECoKAP CZH BOOK
Jihomoravský kraj
NeopharmaAutoPalace BrnoPojišťovna VZPDIVERSE DevelopKrematorium zvířat BrnoAutobusová doprava HliněnskýJUMPPARKCHILLárnaSmartLifeVOLANSKY fashionPavlovín - WINE BARSportareál DružstevníPepsi colaSmileOpticHsportBasket - obchodAtlas-mediaMolten3S.CZ4p3MRÁZ LÉČÍTSBGymnázium Slovanské nám.SOU ČichnovaJiskra KyjovSojky PelhřimovKP ŠlapaniceBK SKOKANISKB TišnovTV Brno 1Brněnský DeníkKam za sportem v Brně?

Jak zastavit Vaughn?

Na začátku je semifinalová série ŽBL Nymburk - KP, stav je 1:1. Nicméně výhra ve třetím vzájemném duelu ve středu v nymburském Sportovním centru už nabídne jednomu z družstev mečbol! Očekává se zase urputný boj, důležité budou maličkosti.


Nymburskému trenérovi Kuruczovi se v sobotu v Brně vyplatila sázka na menší, ale rychlejší sestavu, takže lze předpokládat, že u Labe nastoupí domácí v úvodu bez Linskens, ale s Vaughn pod košem, dále s vysokou Chomenčuk a "malými" Mircovou, Gallasovou a Wells. Ubránění americké snajperky bude asi nejdůležitější úkol Brňanek.


Ve čtvrtfinále proti Slovance Vaughn zrovna nezářila, jenže v hale Vodova nastřílela nejen 33 bodů, ale při své krasojízdě měla i 12 doskoků a 12 získaných faulů. Přitom sama si připsala jen jednu osobní chybu... "Nechali jsme Vaughn rozehrát, a to se nesmí opakovat. Není na co se šetřit," burcuje své děvčata trenér KP David Zdeněk.


Brněnského kouče mrzelo i neproměněných šest tutovek, špatné doskakování a mdlý výkon do přestávky. Středeční cesta z Moravy do středních Čech mohla být veselejší, jenže stíhačka ve druhé půli nevyšla. Ale i tak je pozice KP před pokračováním semifinále solidní, v Nymburku se týmu daří, tak proč znovu nedobýt tuto basketbalovou baštu!


Začátek zápasu je ve středu v 19 hodin, v 15:00 u hlavního vchodu haly Vodova bude přistaven autobus zdarma pro královopolské fanoušky...!

Jak zastavit Vaughn?