ŽBL 2019/2020
Nejbližší domácí utkání
KP BRNO - 3. místo
Soutěž byla předčasně ukončena...!
Děkujeme za podporu a přejeme všem pevné zdraví
ŽBL - Ženská basketbalová liga ČP Nilfisk FIBA Europe - oficiální stránky Evropské basketbalové federace Euro Cup ČBF - Česká basketbalová federace ČBFJM - Česká basketbalová federace Jižní Moravy Hrajeme spolu Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Jihomoravský kraj
NeopharmaAutoPalace BrnoPojišťovna VZPDIVERSE DevelopKrematorium zvířat BrnoAutobusová doprava HliněnskýJUMPPARKCHILLárnaSmartLifeVOLANSKY fashionSportareál DružstevníPepsi colaSmileOpticHsportBasket - obchodAtlas-mediaMolten3S.CZ4p3MRÁZ LÉČÍTSBGymnázium Slovanské nám.SOU ČichnovaJiskra KyjovSojky PelhřimovKP ŠlapaniceBK SKOKANISKB TišnovTV Brno 1Brněnský DeníkKam za sportem v Brně?

Tým KP je ve druhém finále!

Basketbalistky KP Brno si zahrají druhé finále v sezoně! Po výhře v Nilfisk Final 4 ČP se probojovaly i do finále ŽBL, když ve čtvrtém semifinalovém utkání porazily Nymburk 73:64, sérii vyhrály 3:1 a mohou se těšit na duely s obhájkyněmi titulu z USK. Moravanky si první vítězství domácího týmu v této sérii načasovaly na správnou chvíli!


Důležitost zápasu se v úvodu podepsala na nervozitě hráček, kupily neobvyklé chyby, Brňanky nedokázaly třeba rozehrát po koši... Celkem 29 ztrát do poločasu se podepsalo i na skóre, naštěstí víc chyboval Nymburk (17 ztrát).


Nicméně kromě 12 odevzdaných míčů pracovaly basketbalistky KP skvěle v obraně, v útoku využívaly hojně své pivoty a tak se odpoutaly od soupeře až na 18 bodů (43:25)! Bohužel se brzy domácím zranila Remenárová, do zápasu už nezasáhla a více ukáže až vyšetření v nemocnici.


Po přestávce přišel úder Středočešek a útlum Brna. Dvanáctibodou šňůrou hostující celek stáhl na 43:37! Brňanky včas zatáhly za záchranou brzdu a do poslední desetiminutovky šly s osmibodovým polštářkem, když Šujanová trefila koš v čase 29:59 z obtížné pozice.


Finiš zápasu byl zajímavý, Brňanky ve své nejlepší semifinalové pasáži nejprve odskočily na 70:51, aby vzápětí rozklepaně nabízely presujícímu Nymburku jeden míč za druhým. Ale náskok už byl tak velký, že soupeř jen kosmeticky upravil výsledek a v burácející hale Vodova mohly začít velkolepé oslavy finalového postupu - po 24 letech! Finále by mělo odstartovat 25.4. v Praze ve SH Královka, ale je možné, že dojde k malým změnám.  Už nyní je jasné, že družstvo KP vylepší svůj loňský bronz.


Hlasy po utkání


David Zdeněk (trenér KP): "Na začátku nás brzdila přemotivovanost. Chléb se lámal ve druhé čtvtině, kdy jsme se chytili v útoku. Po změně stran Nymburk musel změnit hru, my naopak rozpačitě a staticky přihlíželi. Ale včas se podařilo nápor soupeře zastavit a dotáhnout zápas k vytouženému vítězství. Teď nás čekají oslavy, postup nám dá určitě sílu, aby tato parta udělala ve finále s USK co nejvíc půjde." 


Edita Šujanová, hráčka KP Brno: "Radost se mísí s únavou. Důležité bylo naše nasazení a bojovnost, proti USK nemáme co ztratit."


Dan Kurucz (trenér Nymburku) : "Sérii rozhodlo třetí utkání v naší hale, kdy jsme prohráli 84:87. V sobotu nám nevyšla druhá čtvrtina, kdy jsme špatně přistupovali k hráčkám KP. A krutě jsme za to zaplatili. Brno hrálo v obraně tvrdě, bylo lepší. Nyní nás čeká boj o bronz, medaili chceme, druhý tým po základní části by neměl skončit čtvrtý. Ale Hradec Králové má výhodu, po rychlém vyřazení s USK se mohl v klidu připravovat."


KP Brno - Nymburk 73:64 (17:16, 43:27, 55:47)


Body: Šujanová 18, Burgrová 13, Beránková a Andělová 11, Kopecká 10, Ursu 5, Satoranská 3, Remenárová 2 - Vaughn 20, Chomenčuk 16, Wells 13, fauly: 20:23, TH: 20/12: 18/12, trojky: 5:2, rozhodčí Lukeš, Kapaňa a Kubiš, 750 diváků +  skvělá kapela Žesťový kvartet. Konečný stav série: 3:1.

Tým KP je ve druhém  finále!