ŽBL 2019/2020
Nejbližší domácí utkání
KP BRNO - 3. místo
Soutěž byla předčasně ukončena...!
Děkujeme za podporu a přejeme všem pevné zdraví
ŽBL - Ženská basketbalová liga ČP Nilfisk FIBA Europe - oficiální stránky Evropské basketbalové federace Euro Cup ČBF - Česká basketbalová federace ČBFJM - Česká basketbalová federace Jižní Moravy Hrajeme spolu Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Jihomoravský kraj
NeopharmaAutoPalace BrnoPojišťovna VZPDIVERSE DevelopKrematorium zvířat BrnoAutobusová doprava HliněnskýJUMPPARKCHILLárnaSmartLifeVOLANSKY fashionSportareál DružstevníPepsi colaSmileOpticHsportBasket - obchodAtlas-mediaMolten3S.CZ4p3MRÁZ LÉČÍTSBGymnázium Slovanské nám.SOU ČichnovaJiskra KyjovSojky PelhřimovKP ŠlapaniceBK SKOKANISKB TišnovTV Brno 1Brněnský DeníkKam za sportem v Brně?

Proti Pražankám v šesti!?

Finále ŽBL přitahuje pozornost, proto si zopakujme základní fakta. Basketbalistky USK Praha se přiblížily k zisku osmého titulu v řadě. V prvním duelu série hrané na tři výhry porazily doma KP Brno 79:61 a připsaly si 142. vítězství za sebou. Druhý duel se hraje v neděli v Brně, třetí ve středu u Vltavy.


Hráčky Králova Pole přitom do svého prvního finále po 24 letech vstoupily razantně, vedly 12:4 a Pražanky musely dotahovat celou první čtvrtinu. Pak ale zavelela k obratu největší hvězda domácího týmu Xargayová, která nastřílela do poločasu 14 bodů.


USK se začaly dařit rychlé protiútoky i střelba z dálky. Ještě do poločasu tak Pražanky nabraly rozhodující dvouciferné vedení. „Stály jsme dva týdny po semifinále a bylo to vidět hlavně v první čtvrtině, kterou jsme prohrály. Nemohly jsme chytnout rytmus. Od druhé čtvrtiny už to bylo lepší, ale pořád tam bylo dost chyb, což je varování před zápasem v Brně,“ všimla si trenérka Natália Hejková, která si netradičně musela vzít velice brzo oddechový čas...


V hale Vodova může tým KP ztrpčit favoritovi život, ovšem pokud budou hráčky odvážnější při zakončování. Na čáru trestných hodů se v Praze postravily pouze 6x, rezervy mají i na doskoku. Z brejků pak soupeř lacino dosáhl téměř třetiny svých bodů! "Umíme předvádět ještě lepší basketbal, takže věřím, že ve vlastní hale to ukážeme, nesmíme hrát staticky," upozorňuje trenér KP David Zdeněk.


V Praze chyběly týmu KP dvě basketbalistky ze základní rotace (zraněná Remenárová a nemocná Kopecká), a asi nebudou k dispozici ani v neděli. "Všechny holky se s tím popasovaly dobře," ohodnotil trenér zapojení Jandové, Verlíkové a Holubové.


Druhý duel finálové série startuje v 18 hodin (doprovodný program již v 17:30) v hale Vodova, bouřlivá divácká podpora může být šestou hráčkou KP!

Proti Pražankám v šesti!?