ŽBL 2019/2020
Nejbližší domácí utkání
KP BRNO - 3. místo
Soutěž byla předčasně ukončena...!
Děkujeme za podporu a přejeme všem pevné zdraví
ŽBL - Ženská basketbalová liga ČP Nilfisk FIBA Europe - oficiální stránky Evropské basketbalové federace Euro Cup ČBF - Česká basketbalová federace ČBFJM - Česká basketbalová federace Jižní Moravy Hrajeme spolu Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Jihomoravský kraj
NeopharmaAutoPalace BrnoPojišťovna VZPDIVERSE DevelopKrematorium zvířat BrnoAutobusová doprava HliněnskýJUMPPARKCHILLárnaSmartLifeVOLANSKY fashionSportareál DružstevníPepsi colaSmileOpticHsportBasket - obchodAtlas-mediaMolten3S.CZ4p3MRÁZ LÉČÍTSBGymnázium Slovanské nám.SOU ČichnovaJiskra KyjovSojky PelhřimovKP ŠlapaniceBK SKOKANISKB TišnovTV Brno 1Brněnský DeníkKam za sportem v Brně?

Finále jako přes kopírák

Družstvo USK dělí jedna výhra od zisku osmného titulu v ŽBL řadě. V neděli v Brně zdolaly Pražanky tým KP 89:62 a ve finalové  sérii na tří vítězství vedou 2:0. Obhajobu titulu mohou slavit už ve středu doma, na Královce se začíná v 17 hodin.


"Jako přes kopírák," vítal basketbalistky KP trenér David Zdeněk při oddechovém čase ve 12. min. Mínil tím srovnání se středečním utkáním v Praze, kdy byl průběh podobný co do skóre i dění na hřišti.


Brňanky začaly v bouřlivé atmosféře zostra (13:7), obhájkyně prvenství se opět rozjížděly pomaleji, ale stejně jako na Královce zabraly ve druhé čtvrtině (19:29). Bodově se o to do poločasu (30:37) zasloužily z pod koše Režanová (11 b.) a z dálky Karolína Elhotová (10 b.), na druhé straně řádila Šujanová (13 b.). Jen v civilu seděly na lavičce domácích marodi Remenárová a Kopecká.


Po přestávce si favorit z Prahy udržoval náskok kolem deseti bodů, celek KP se vzepjal i k malé stíhačce (44:50). "Buďte tvrdí, ale ne hloupí," burcoval při timeoutu své družstvo domácí kouč. 


Jenže v závěru už ubývaly domácím síly, do boje naskočily hráčky z laviček a dohrávalo se v duchu loučení Ilony Burgové s kariérou. "Vidíte, právě jsem dostala papuče...Další plány: Rodina, bydlení, spolupráce s Českým olympijským týmem, u sportu zůstávám. I když konec...Vždyt´nás čeká ještě minimálně jeden finalový zápas"


Trenér David Zdeněk po utkání připomenul, že se finalové duely hodně podobaly. "Ještě ve třetí čtvrtině jsme hráli docela slušně, ale z naší hry se ztrácel důraz a disciplína. Chyběly Kopecká a Remenárová, přitom v sezoně jsme na nich stavěli, pozitivem je, že dostaly příležitost všechny hráčky."


Tým USK vytěžil  z brejků 27 bodů oproti čtyřem KP, přestože oba celky měly shodně 16 ztrát. Xargay si připsala 13 asistencí, tedy o jeden méně než celé družstvo KP. "Do pohody jsme se dostali až přes rychlé protiútoky. A tak při bezpečném vedení dostaly šanci děvčata z lavičky. Ve středu v Praze musíme hrát jakoby to bylo 0:0, snažit se zlepšit úvod a dostat tak Brno pod tlak," řekl asistent hostující trenérky Hejkové Pavel Kubálek.


KP Brno - USK Praha 62:89 (15:14, 30:37, 49:62)


Body: Šujanová 15, Beránková a Andělová 13, Ursu 9, Burgrová a Satoranská 4, Lančová a Jandová 2 - Režan 19, Hanušová 15, Kateřina Elhotová 14, fauly: 23:21, TH: 22/19:22/18, trojky: 3:3, rozhodčí Vondráček, Kapaňa a Znamínko, 1000 diváků. Stav série: 0:2.

Finále jako přes kopírákFinále jako přes kopírákFinále jako přes kopírákFinále jako přes kopírákFinále jako přes kopírák