ŽBL 2019/2020
Nejbližší domácí utkání
KP BRNO - 3. místo
Soutěž byla předčasně ukončena...!
Děkujeme za podporu a přejeme všem pevné zdraví
ŽBL - Ženská basketbalová liga ČP Nilfisk FIBA Europe - oficiální stránky Evropské basketbalové federace Euro Cup ČBF - Česká basketbalová federace ČBFJM - Česká basketbalová federace Jižní Moravy Hrajeme spolu Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Jihomoravský kraj
NeopharmaAutoPalace BrnoPojišťovna VZPDIVERSE DevelopKrematorium zvířat BrnoAutobusová doprava HliněnskýJUMPPARKCHILLárnaSmartLifeVOLANSKY fashionSportareál DružstevníPepsi colaSmileOpticHsportBasket - obchodAtlas-mediaMolten3S.CZ4p3MRÁZ LÉČÍTSBGymnázium Slovanské nám.SOU ČichnovaJiskra KyjovSojky PelhřimovKP ŠlapaniceBK SKOKANISKB TišnovTV Brno 1Brněnský DeníkKam za sportem v Brně?

ŽBL vrcholí v máji!

Nejvyšší tuzemská soutěž pod ženskými koši vrcholí, ve středu 2. května je v Praze na programu třetí duel finalové série USK - KP. Tým USK vede 2:0 a pokud uspěje ještě jednou a promění mečbol, získá osmý český titul v řadě. V opačném případě se bude pokračovat v pátek v hale Vodova.


Jak ve zkratce popsat odehraných 80 finalových minut? Oba zápasy měly podobný průběh. Basketbalistky KP nastoupily velmi aktivně a v obou zápasech vyhrály první čtvrtinu. Druhých deset minut už si vzaly vedení na svou stranu Pražanky a od svých soupeřek se jen vzdalovaly. 


Trenér Brňanek David Zdeněk jistě přemýšlí, co změnit k lepšímu, byť jeho hráčky určitě ve finále zatím nezklamaly. "U našich děvčat je to o nastavení hlavy, že se dá s euroligovým favoritem hrát. Dále se musí na hřišti sejít všechny naše přednosti a ještě k tomu nesmí mít soupeř svůj den. Dominance USK je zřetelná, ale ani ve třetím utkání nedáme nic zadarmo." 


Nachytat USK v nedbalkách by bylo zajímavé, trenérská skupina kolem N. Hejkové to jistě bude pečlivě hlídat. "Jdeme do třetího finále naplno jakoby byl stav 0:0 na zápasy, vlažný úvod se nebude opakovat," tvrdí asistent Pavel Kubálek.


Na úterním tréninku KP se po nemoci už objevila Eva Kopecká, která kromě 1. máje slavila i narozeniny! Určitě nebude hrát zraněná Veronika Remenárová. Třetí finalové utkání se tedy ve středu vrací do SH Královka. V případě, že Pražanky zvítězí, bude se jednat o poslední zápas Ženské basketbalové ligy 2017/2018. Bus pro příznivce z Brna a okolí bude přistaven u haly Vodova ve 13 hod.

ŽBL vrcholí v máji!