ŽBL 2019/2020
Nejbližší domácí utkání
KP BRNO - 3. místo
Soutěž byla předčasně ukončena...!
Děkujeme za podporu a přejeme všem pevné zdraví
ŽBL - Ženská basketbalová liga ČP Nilfisk FIBA Europe - oficiální stránky Evropské basketbalové federace Euro Cup ČBF - Česká basketbalová federace ČBFJM - Česká basketbalová federace Jižní Moravy Hrajeme spolu Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Jihomoravský kraj
NeopharmaAutoPalace BrnoPojišťovna VZPDIVERSE DevelopKrematorium zvířat BrnoAutobusová doprava HliněnskýJUMPPARKCHILLárnaSmartLifeVOLANSKY fashionSportareál DružstevníPepsi colaSmileOpticHsportBasket - obchodAtlas-mediaMolten3S.CZ4p3MRÁZ LÉČÍTSBGymnázium Slovanské nám.SOU ČichnovaJiskra KyjovSojky PelhřimovKP ŠlapaniceBK SKOKANISKB TišnovTV Brno 1Brněnský DeníkKam za sportem v Brně?

František má osmdesát!

V sobotu právě osmdesátiletý legendární basketbalista ing. František Konvička je pevně spojen s královopolskými ženami. byť má kořeny na Horácku a stal se nejúspěšnějším a nejslavnějším odchovancem třebíčského basketbalu. Rodák z nedalekých Okříšek začínal s basketbalem ve 14 letech v Třebíči. 


Po dorosteneckém titulu s Třebíčí v roce 1956 (viz foto z roku 1954, v týmu prof Komendy stojící druhý zleva) ho začala lanařit slavná Zbrojovka Brno, kam po dokončení obchodní akademie v roce 1957 přestoupil.


192 cm vysoký talent se hned zařadil mezi opory Zbrojovky se kterou za 14 sezón získal několik ligových titulů a úspěchů na evropské klubové scéně. Dva roky působil i v Belgii, kde podepsal první profesionální smlouvu. Třebíčský odchovanec patřil i mezi stálice reprezentace Československa, ve které úspěšně působil 11 let. Po ukončení hráčské kariéry sbíral úspěchy i na poli trenérském a funkcionářském.


František patří mezi nejvýznamnější osobnosti československého a českého sportu vůbec a jako bývalému předsedovi královopolských basketbalistek a ekonomovi klubu mu přejeme k jeho sobotním osmdesátinám pevné zdraví, hodně elánu, stále pevnou střeleckou ruku a také radost z výsledků děvčat z haly Vodova. 


Více také v článku Zdeňka Hrančíka a Jaroslava Káry - ZDE: https://brnensky.denik.cz/ostatni_region/brnenska-basketbalova-legenda-frantisek-konvicka-slavi-osmdesatiny-20180811.html?utm_source=poutaky&utm_medium=web&utm_campaign=poutak-300x300

František má osmdesát!František má osmdesát!