ŽBL 2019/2020
Nejbližší domácí utkání
KP BRNO - 3. místo
Soutěž byla předčasně ukončena...!
Děkujeme za podporu a přejeme všem pevné zdraví
ŽBL - Ženská basketbalová liga ČP Nilfisk FIBA Europe - oficiální stránky Evropské basketbalové federace Euro Cup ČBF - Česká basketbalová federace ČBFJM - Česká basketbalová federace Jižní Moravy Hrajeme spolu Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Jihomoravský kraj
NeopharmaAutoPalace BrnoPojišťovna VZPDIVERSE DevelopKrematorium zvířat BrnoAutobusová doprava HliněnskýJUMPPARKCHILLárnaSmartLifeVOLANSKY fashionSportareál DružstevníPepsi colaSmileOpticHsportBasket - obchodAtlas-mediaMolten3S.CZ4p3MRÁZ LÉČÍTSBGymnázium Slovanské nám.SOU ČichnovaJiskra KyjovSojky PelhřimovKP ŠlapaniceBK SKOKANISKB TišnovTV Brno 1Brněnský DeníkKam za sportem v Brně?

Skvělý start v Litvě

Reprezentace basketbalistek ČR do 16 let úspěšně vstoupila do ME v litevském Kaunasu. Tým s královopolskou stopo (asistent trenéra D. Zdeněk, hráčky Zdeňková a Hajnová) porazil v úvodním utkání ve skupině A favorizovanou Francií 56:51 (16:16, 23:30, 41:46) a pokud bude pokračovat ve svých výkonech, může stejně jako nedávno "osmnáctky" pomýšlet na skvělé umístění. 


Překvapivý výsledek se zrodil zejména v poslední čtvrtině, kdy české reprezentantky povolily sebevědomým Francouzkám jen 5 bodů. Pochvalu za kolektivní pojetí zaslouží celý tým, přesto z něj vyčnívaly Fišerová se Stloukalovou, obě autorky 14 bodů.


Dalšími soupeřkami kadetek ČR jsou v sobotu Turecko a v neděli Belgie, zápasy lze sledovat na kanálu FIBA YouTube. Ze skupiny do osmifinále postupují všechny celky, naše družstvo má nakročeno k dobrému nasazení pro play off.

Skvělý start v Litvě