ŽBL 2019/2020
Nejbližší domácí utkání
KP BRNO - 3. místo
Soutěž byla předčasně ukončena...!
Děkujeme za podporu a přejeme všem pevné zdraví
ŽBL - Ženská basketbalová liga ČP Nilfisk FIBA Europe - oficiální stránky Evropské basketbalové federace Euro Cup ČBF - Česká basketbalová federace ČBFJM - Česká basketbalová federace Jižní Moravy Hrajeme spolu Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Jihomoravský kraj
NeopharmaAutoPalace BrnoPojišťovna VZPDIVERSE DevelopKrematorium zvířat BrnoAutobusová doprava HliněnskýJUMPPARKCHILLárnaSmartLifeVOLANSKY fashionSportareál DružstevníPepsi colaSmileOpticHsportBasket - obchodAtlas-mediaMolten3S.CZ4p3MRÁZ LÉČÍTSBGymnázium Slovanské nám.SOU ČichnovaJiskra KyjovSojky PelhřimovKP ŠlapaniceBK SKOKANISKB TišnovTV Brno 1Brněnský DeníkKam za sportem v Brně?

Jersey Cup podvanácté

Patnáct týmů se představí na víkendovém 12. ročníku basketbalového Jersey Cupu - Memoriálu Marka Šilhana (dříve VALOSUN Cup) v obou halách Vodova. Nejvíce sledovaný bude turnaj žen s eurocupovými zástupci - domácím KP Brno a Ružomberkem (tedy poslední finalisté české a slovenské ligy!), doplní je Piešťanské Čajky, které budou hrát mezinárodní EWBL a CEWL.


Ženy KP tedy odstartují do nové sezony pěkně zostra, krátce po Jersey Cupu je čeká dvojnásobný test v polském Zhořelci s výbornou Slezou Wroclaw.


V turnaji juniorek se představí Žabiny, Slovanka, Gyor a KP, zahrají si každý s každým. Malým mistrovstvím ČR s mezinárodní účastí bude soutěž kadetek - kromě českých týmů se představí i maďarský Gyor a Ružomberok.


Družstva byla rozlosována do dvou skupin, v áčku se střetnou KP, Žabiny, Gyor a Ostrava, v béčku Havířov, Strakonice, Ružomberok a Chomutov. V pátek a sobotu se bude bojovat ve skupinách, v neděli o umístění.


Už tradičně budou v mládežnických kategoriích oceněny nejlepší týmy, vybrána nejlepší pětka, každá z basketbalistek si odnese z Králova Pole hezké tričko od hlavního partnera turnaje.


Turnaj žen - pátek 31.8.:  KP - Piešťany (18.30), sobota: Piešťany - Ružomberok (14.30), neděle:  KP - Ružomberok (14), vždy v nové hale.

Jersey Cup podvanácté