ŽBL sezóna 2018/19
Nejbližší domácí utkání
sobota 23.2. 15:30
KP BRNO - Loko Trutnov
Oplatíme soupeři porážku z Krkonoš? Kénik DO-TO-HO
ŽBL - Ženská basketbalová liga ČP Nilfisk FIBA Europe - oficiální stránky Evropské basketbalové federace Euro Cup ČBF - Česká basketbalová federace ČBFJM - Česká basketbalová federace Jižní Moravy Hrajeme spolu Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Statutární město Brno
Činnost klubu finančně podporuje
statutární město Brno
MŠMTSPPAutosklo RogerRAPA BzenecEKONaga24Milan TřískaJerseyPEAK - PRO TENAXPřemysl VESELÝFIRESTA-FišerPojišťovna VZPAutoPalace BrnoTOP1TAXIKAP CZH BOOKRádio BEAT
Jihomoravský kraj
Řemeslný pivovar MoraviaMetrostavNeopharmaDIVERSE DevelopKrematorium zvířat BrnoAutobusová doprava HliněnskýJUMPPARKCHILLárnaSmartLifeVOLANSKY fashionPavlovín - WINE BARSportareál DružstevníPepsi colaHsportFrench CIDERBasket - obchodAtlas-mediaMolten3S.CZ4p3MRÁZ LÉČÍOZZAKOVA ruční myčkaBrněnský DeníkTV Brno 1TSBGymnázium Slovanské nám.SOU ČichnovaJiskra KyjovSojky PelhřimovKP ŠlapaniceBK SKOKANISKB Tišnov

Jersey Cup podvanácté

Patnáct týmů se představí na víkendovém 12. ročníku basketbalového Jersey Cupu - Memoriálu Marka Šilhana (dříve VALOSUN Cup) v obou halách Vodova. Nejvíce sledovaný bude turnaj žen s eurocupovými zástupci - domácím KP Brno a Ružomberkem (tedy poslední finalisté české a slovenské ligy!), doplní je Piešťanské Čajky, které budou hrát mezinárodní EWBL a CEWL.


Ženy KP tedy odstartují do nové sezony pěkně zostra, krátce po Jersey Cupu je čeká dvojnásobný test v polském Zhořelci s výbornou Slezou Wroclaw.


V turnaji juniorek se představí Žabiny, Slovanka, Gyor a KP, zahrají si každý s každým. Malým mistrovstvím ČR s mezinárodní účastí bude soutěž kadetek - kromě českých týmů se představí i maďarský Gyor a Ružomberok.


Družstva byla rozlosována do dvou skupin, v áčku se střetnou KP, Žabiny, Gyor a Ostrava, v béčku Havířov, Strakonice, Ružomberok a Chomutov. V pátek a sobotu se bude bojovat ve skupinách, v neděli o umístění.


Už tradičně budou v mládežnických kategoriích oceněny nejlepší týmy, vybrána nejlepší pětka, každá z basketbalistek si odnese z Králova Pole hezké tričko od hlavního partnera turnaje.


Turnaj žen - pátek 31.8.:  KP - Piešťany (18.30), sobota: Piešťany - Ružomberok (14.30), neděle:  KP - Ružomberok (14), vždy v nové hale.

Jersey Cup podvanácté