ŽBL 2019/2020
Nejbližší domácí utkání
KP BRNO - 3. místo
Soutěž byla předčasně ukončena...!
Děkujeme za podporu a přejeme všem pevné zdraví
ŽBL - Ženská basketbalová liga ČP Nilfisk FIBA Europe - oficiální stránky Evropské basketbalové federace Euro Cup ČBF - Česká basketbalová federace ČBFJM - Česká basketbalová federace Jižní Moravy Hrajeme spolu Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Jihomoravský kraj
NeopharmaAutoPalace BrnoPojišťovna VZPDIVERSE DevelopKrematorium zvířat BrnoAutobusová doprava HliněnskýJUMPPARKCHILLárnaSmartLifeVOLANSKY fashionSportareál DružstevníPepsi colaSmileOpticHsportBasket - obchodAtlas-mediaMolten3S.CZ4p3MRÁZ LÉČÍTSBGymnázium Slovanské nám.SOU ČichnovaJiskra KyjovSojky PelhřimovKP ŠlapaniceBK SKOKANISKB TišnovTV Brno 1Brněnský DeníkKam za sportem v Brně?

Potvrdily roli favoritek

Úspěšně vstoupily do nové sezony 2018/19 basketbalistky KP Brno. V 1. kole ŽBL zdolaly družstvo U19 Chance 85:49 a potvrdily roli favoritek. Bojovný zápas přinesl řadu hezkých okamžiků, ale i chyb. Družstvo KP mnohem více prověří v neděli ve 2. kole  Nymburk! 


Domácí marodka se rozšířila o Madden a Olšovou, zbývajících deset zdravých hráček trenér Zdeněk pravidelně točil. Brňanky udeřily hned v úvodu (15:2) a jasně v hale Vodova kralovaly (doskoky 37:21, asistence 17:6). Problémy však měly s odvážnou Tomšovicovou, kterou zastavovaly pouze za cenu 12 faulů. Nejlepší hráčkou utkání byla vyhlášena Edita Šujanová.


KP Brno - U19 Chance 85:49 (26:10, 45:27, 69:40) 


Body: Sládková 15, Stará 11, Šujanová a Dudáčková 10, Saurazaité a Kopecká 9, Gill 7, Beránková 6, Mainclová 5, Tarkovičová 3 - Tomšovicová 13, Petrušková a Jeništová 10, fauly: 23:23, TH: 28/21:16/12, trojky: 4:1, rozhodčí Zatloukal, Melichárek a Dombrovský, 315 diváků.  


Hlasy trenérů


David Zdeněk, KP Brno: "Povinné vítězství. Domluvenou taktiku jsme plnili v první čtvrtině, ve zbytku zápasu se mi náš výkon už tolik nelíbil. Čeká nás ještě hodně práce."


Petr Martínek, U19 Chance: "V prvním poločase se pro nás zápas vyvíjel vzhledem ke kvalitám soupeře celkem dobře. Po změně stran se ale tlak Brna zvýšil, měli jsme potom příliš ztrát. Máme řadu nových hráček, zapracováváme je do týmu a důležitější pro nás asi budou jiná utkání než s KP. Gratuluji Brnu k výhře a přeji hodně úspěchů v EuroCupu."

Potvrdily roli favoritekPotvrdily roli favoritekPotvrdily roli favoritekPotvrdily roli favoritekPotvrdily roli favoritek